Çarşamba, Kasım 25, 2020

Kripto borsası hizmeti sunan bankalara dev bir isim daha katılıyor!

Belarus’un en büyük finans kurumu olan Belarusbank’ın bir kripto para birimi, Bitcoin borsası hizmeti başlattığı iddia ediliyor.

Yerel haber ajansı Prime Press’in 12 Kasım’da bildirdiğine göre Belarusbank, kullanıcıların Visa ödeme kartı kullanarak kripto para satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir hizmet başlatıyor. Yeni hizmet, kripto para birimlerinin Belarus rublesi, dolar ve euro gibi yasal fonlarla işlem görmesine izin verecek.

Belarusbank yöneticileri, şirketin birkaç yıl önce duyurduğu dijital dönüşüm programına ilişkin yeni kripto hizmetinin lansmanını duyurdu.

Yeni hizmetin Beyaz Rusya ve Rusya vatandaşlarına sunulacağı iddia ediliyor. Banka yakın gelecekte ülke sayısını artırmayı ve kripto para birimlerini desteklemeyi planlıyor.

Rapora göre, yeni özellik Belarusbank’ın yerel kripto ödeme operatörü Whitebird ile yaptığı işbirliği sonucunda oluşturuldu.

Belarusbank, bu adımla Belarus’ta kendi kripto hizmetini sunan ilk bankalardan biri oldu. Banka, 2019’un başlarında bir kripto borsası başlatma planlarını açıkladı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30