Beeple, NFT Teknolojisi Hakkında: “On Yıllarca Sürecek Bir Teknoloji”

nft
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gerçek adı Mike Winkelmann olan dijital sanatçı, bu yıl Mart ayında bir Christie’s müzayedesinde 69 milyon dolardan fazla bir fiyata fotoğraf kolajı satmasıyla tanındı. NFT teknolojisi hakkında ise “on yıllarca sürecek bir endüstri” ifadelerini kullandı.

Beeple, NFT teknolojisi hakkında sahipliğini kanıtlama açısından çok basit olduğunu ve uygulama alanının genişliğinden ötürü uzun vadede büyük bir fırsat olduğunu düşünüyor.

NFT’ler, alınıp satılabilen, genellikle JPEG veya video klip şeklinde benzersiz dijital varlıklardır. İşlemler, bitcoin ve diğer kripto para birimlerini destekleyenlere benzer şekilde bir blockchain siciline kaydedilir.

NFT teknolojisinin eleştirmenleri bu teknolojinin geçici olduğunu düşünüyor. Eleştirmenler, dijital varlıklara sahip olma arzusunun düşeceğinden ötürü NFT teknolojisinin keskin bir düşüş yaşayacağını vurguluyor.

nft

Beeple’ın fotoğraf kolajını satmasının üzerinden iki haftadan kısa bir süre sonra, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in NFT olarak satışa sunduğu ilk Tweet’i 1.630 Ether’e satıldı. Ardından NBA’in öne çıkan videolarının NFT’leri olan NBA Top Shots, 208.000 dolara satılan LeBron James videosu ile 200 milyon doları aşan satışlarda artış sağladı. Türk sanatçı Refik Anadol da dijital sanatını NFT olarak 87 bin dolara satmıştı.

Beeple, “Dijital sanat, günün sonunda gerçek dünyada bir yerde görülecektir, ister telefonunuz, ister bilgisayar ekranınız olsun. Yapmak istediğim şey, insanların bunu görebilmesi için gerçekten harika ekranlar yapmak.” açıklamalarında bulundu. Yapmak istediği şey hakkında daha fazla açıklamada bulunmadan yakında hazır olacağını söyledi.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!