Pazartesi, Mart 1, 2021

BCB Group, Bitcoin’e Yatırıma Yardımcı Olacak !

İngiliz kripto şirketi BCB Group, hazinelerine Bitcoin ve diğer dijital varlıkları eklemek isteyen şirketlere yardım etmeye adanmış yeni bir hizmet başlattı.

BCB Grubu Kurucusu ve CEO’su Oliver von Landsberg-Sadie, “benzeri görülmemiş seviyelerde merkez bankası para arzı” olarak dijital varlık alanına girmek isteyen birçok şirketin rezerv para birimlerini devalüe ettiğine inanıyordu. Ayrıca, MicroStrategy’den Michael Saylor ve Tesla’dan Elon Musk’ın Bitcoin’e “uyum sağladığını” ve “BCB’nin karşılamak için iyi donanımlı olduğu Bitcoin-hazine talebinin yolunu açtığını” da belirtti.

BCB Hazinesi, “sermayelerinin bir kısmını veya tamamını” Bitcoin veya diğer kripto varlıklarına tahsis etmek isteyen şirketler için hazine yönetimine erişim sağlıyor. Hizmet aynı zamanda hazine yöneticilerinin Bitcoin odaklı bir stratejiye girmesine, tutmasına, yönetmesine, büyümesine ve raporlamasına izin veriyor.

Çift düzenlemeli kurum, fiat ve kripto para birimleri arasında bazı kurumlar için hesaplar ve ödeme işlemleri sunuyor.

29 Ocak’ta BCB Group, ana iştiraki olan BCB Payments’ın API lisansını Birleşik Krallık düzenleyicisi Financial Conduct Authority’den aldığını duyurdu.

Son zamanlarda kripto borsası Coinbase, “fazla nakitlerini korumak veya çeşitlendirmek” için kripto arayan şirketlere “hizmet vermeye hazır” olduğunu söyledi. Coinbase’in Kurumsal Satışlar Başkanı Brett Tejpaul, bir blog gönderisinde, firmanın şirketlerin yatırımlarını kripto para birimleriyle çeşitlendirmesine yardımcı olduğunu açıkladı.

Raporlar, takasın Tesla’nın son Bitcoin yatırımının da arkasında olduğunu belirtti, ancak her iki taraf da aynı konuda resmi bir yorum yapmadı. Ancak 1 Aralık 2020’de Coinbase, önde gelen Bitcoin yatırımcısı MicroStrategy’nin geçen yıl 425 milyon dolarlık Bitcoin satın alımı için birincil yürütme ortağı olarak ABD merkezli şirketi seçtiğini söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,264.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.38
  THYAO.IS₺13.74
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.14