BAT, Stellar Lumens, VeChain Fiyat Analizi: 07 Ağustos

coin yorum

Bitcoin’in listelerde yükselme konusundaki son girişimi, uzun bir süre sonra 10.000 $ ‘lık psikolojik direncin üzerinde bir seviyeyi korumayı başararak, dünyanın en büyük kripto para birimi ile bir dereceye kadar başarı ile karşılandı. Basında, Bitcoin 8,3 milyar dolarlık işlem hacmi ile 11,736 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak: CoinStats

Böyle bir başarı, BTC’nin 12.000 $ ‘lık bir ihlali sürdürme girişiminde başarısız olmasına rağmen, Bitcoin’in bir sonraki çabasından önce yeniden güçlendiğini ima ederek 11.000 $’ ın altına düşmemesiyle vurgulandı. Aynısı Stellar Lumens,Basic Attention Token, VeChain gibi altların performansları üzerinde derin bir etkiye sahipti. 

Stellar Lumens [XLM]

Kaynak: TradingView’de XLM / USD

Kripto piyasasının 14. en büyük kripto parası olan Stellar Lumens, son 8-10 aydır en iyi zamanlara sahip olmadı. Aslında, XLM bir zamanlar düzenli olarak ilk 10’a girerken, artık değil, XLM, Tezos, Cardano, Chainlink ve Kripto.com Coin. Bununla birlikte, altcoin kimlik bilgilerine sadık kalarak, Temmuz ayı XLM için bir rahatlama oldu, bu yüzden yazı yazarken YTD kazançları % 135 kadar yüksekti.

İlginç bir şekilde, XLM Temmuz ayının ikinci yarısına doğru biraz durgunluk yaşarken, Bitcoin’in Ağustos ayında yeniden dirilişi bir nimet olarak geldi. Aslında, basın zamanında XLM geçen hafta % 12’nin üzerinde artış gösterdi.

Kripto para biriminin teknik göstergeleri, Parabolic SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının oldukça altındayken, Histogramın büyük ölçüde düşüş göstermesine rağmen, XLM pazarında büyük bir ivme sergilediğinden, kripto para biriminin teknik göstergeleri son hareketin kanıtıydı.

Geliştirme cephesinde, rapor edilecek pek bir şey yok. Bununla birlikte, İngiltere merkezli rakip banka Revolut, XLM desteğini duyurdu.

Basic Attention Token [BAT]

Kaynak: TradingView’de BAT / USD

Cesur tarayıcının yerel kripto parası, Basic Attention Token Diğer adıyla BAT, Mart ayında yaşanan yıkıcı piyasa çöküşünden bu yana kendisi için iyi iş çıkardı. Aslında, toparlanma yavaşken, çizelgelerine bakıldığında, BAT’ın uzun süredir kademeli bir yükseliş trendi içinde olduğu ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte, aynı durum son birkaç hafta içinde durmuş görünüyor.

BAT, Bitcoin’in son yeniden dirilişinin (son 5 günde % 7) arkasından kazanç elde ederken, fiyat artışı çizelgelerdeki hareketsiz yükseliş trendini canlandırmak için yeterli değildi.

BAT’ın teknik göstergeleri, Bollinger Bantları BAT’ın sıkı bir kanalda işlem yapmaya devam edebileceğini ortaya çıkarırken, MACD hattı Signal hattına oldukça yakındı.

Kripto, Brave’nin Japon BitFlyer ile yeni ortaklığının yerel kullanıcıların nihayet BAT ile ödüllendirileceği anlamına gelmesinin ardından haberlerde yer aldı.

VeChain [VET]

Kaynak: TradingView’de VET / USD

Kripto piyasasının 18. sıradaki kripto para birimi VeChain, 2020 yılı boyunca piyasanın en iyi performans gösteren varlıklarından biri oldu. Aslında, VET yazı yazılırken YTD’nin% 275’in üzerinde kazanç sağladığını belirtiyordu. XLM gibi, VET de altcoin piyasasının arkasında Temmuz ayında çok iyi bir şekilde yükseldi.

VET, Temmuz ayının ikinci haftasında yerel bir zirveye ulaştığından beri düşüş trendindeyken, son% 22’lik artış kriptoyu grafiklerde bir başka yükseliş trendine itiyordu.

Chaikin Para Akışı daha yüksek sermaye girişi olduğu gerçeğinin altını çizmek için sıfırın üzerine çıkarken, Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesine doğru tırmanırken, son hareketin Mesleki Eğitim ve Öğretim göstergeleri üzerinde önemli bir etkisi oldu.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.