Cuma, Şubat 26, 2021

Başkan Brad Smith, Microsoft’un Bitcoin’e yatırım yapmayı planlamadığını söylüyor

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasının ardından, kripto topluluğundaki pek çok kişi, yakin zamanda bitcoin alması bekleniyordu. Apple, Oracle ve Microsoft gibi firmaların olacağı düşünülüyordu.

Yönetim başkanına göre, teknoloji devi Microsoft’un yakın zamanda Bitcoin’e yatırım yapması pek olası değil. verilen röportaja göre CNN’den Julia Chatterley ile Başkan Brad Smith, şirketin şu ana kadar yatırım politikasında herhangi bir değişiklik yapmadığını ve Microsoft’un Bitcoin’e hemen yatırım yapmayı planlamadığını açıkladı.

“Bitcoin hakkında yeni bir konuşma duymadım.”

Ancak Microsoft’tan farklı olarak, Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmaya daha meyilli başka şirketler de olabileceği unutulmamalıdır, çünkü çoğu kişi kazançları üzerindeki herhangi bir olumsuz riski en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Daha önce de belirtildiği gibi, bir sonraki şirketin hangi şirketin olacağına dair varsayıma cevap vermek için birçok isim söylendi. Örneğin CoinGecko’dan Bobby Ong’a göre,

“Bence bakılacak bir sonraki şirket Twitter olacak. CEO Jack Dorsey, Bitcoin’in bilinen bir savunucusudur. Başını çektiği diğer şirket olan Square, 2020’de 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Bundan sonra Facebook, Alphabet ve Amazon gibi diğer Big Tech şirketlerinin Bitcoin’e yatırım yapmasını bekliyorum. ”

Tesla gibi çoğu ABD şirketi “belirsiz soyut muhasebe” kullanıyor. Bu, bir şirketin bilançosunda tutulan dijital varlıkların gerçeğe uygun değerlerindeki, satın alımdan sonra defter değerlerinin altında tutulan herhangi bir amortismanın, bir “değer düşüklüğü ücreti” olarak yansıtıldığı anlamına gelir.

Şirketlerin, bir varlığın satışına kadar fiyattaki yukarı doğru revizyonları muhasebeleştirmesine de izin verilmez. Square’in nakit rezervlerinin yalnızca %2’sini Bitcoin’e ayırmasının ve Tesla’nın yaklaşık %8’ini ayırmasının nedeni bu olabilir.

Yöneticiler, mevcut muhasebe kuralları geçerli olduğu sürece kripto para birimleri gibi bir varlık sınıfına büyük bir yatırım yapacak konumda olmayabilir. Bu, birçok şirketin hala kriptolara yatırım yapma konusunda tereddüt etmesinin nedeni olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,664.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98