Diğer
  Ana SayfaHaberBaşarısız ABD Bankası First Republic Bank, Banka için Alıcı Buldu!

  Başarısız ABD Bankası First Republic Bank, Banka için Alıcı Buldu!

  -

  • ABD Bankası First Republic Bank için alıcı bulunduğu açıklandı.
  • First Republic’in yönetimi altında 229 milyar dolardan fazla varlık bulunuyor.
  • Mevduatların büyük bir kısmının FDIC tarafından sigortalandığı belirtildi.

  ABD’de yeni bir bankacılık krizi endişeleri yaratan First Republic Bank için yetkililerin uzun uğraşları sonucunda bir alıcı bulundu.

  JPMorgan, First Republic Bank’ı Satın Alacak

  first-republic-bank,

  ABD düzenleyicilerinin First Republic Bank’ı kurtarmaya yönelik uzun girişimlerinin ardından, JPMorgan Chase & Co, bankayı satın alacak. California Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), düzenleyicilerin First Republic Bank’ı el koyduğunu duyurdu.

  Federal Deposit Insurance Corporation’ın (FDIC) FRC’nin alıcısı olarak atandığından bahsetmiştir. Ancak JPMorgan Chase, borç veren tarafından tutulan tüm varlıklar ve onun sigortasız mevduatları dahil olmak üzere tüm mevduatları alacak.

  Mali düzenleyiciler anlaşmadan önce FRC’ye el koyacaklar. Ancak bu satın almadan önce PNC Financial Services Group ve Citizens Financial Group Inc de FRC’yi satın alma yarışındaydı.

  13 Nisan 2023 itibarıyla First Republic Bank’ın toplam varlıklarının 229,1 milyar dolar civarında olduğu belirtildi. Toplam mevduatın ise 103,9 milyar dolar civarında olduğu hesaplanıyor. Ancak, mevduatlar belirli bir ölçüde FDIC tarafından sigortalanmıştır.

  FRC satın alma anlaşmasının, iki ABD merkezli bankanın (Silicon Valley Bank ve Signature Bank) benzer bir şekilde çökmesiyle ortaya çıktığını not etmek önemlidir. Silikon Vadisi bankasının çöküşü, aynı zamanda teknoloji bağlantılı başlangıç işletmelerine hizmet verdiği için First Republic Bank’ı gün ışığına çıkardı. Ancak First Republic Bank hisse fiyatı geçen haftaya göre %75’ten fazla düşüş kaydetti.

  ABD Bankacılık Krizi ve Kripto Paralar

  Kripto piyasası, patlak veren bankacılık krizinin ortasında bir toparlanma rallisi kaydetti. Bununla birlikte, kümülatif kripto piyasası değeri son gün içinde %2’den fazla düşerek 1,18 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin (BTC) fiyatı, son 60 gün içinde %22’den fazla artış kaydetti. BTC fiyatı son 24 saatte %2’den fazla düştü.

  First Republic’deki mali krizin derinleşmesi en çok Bitcoin’e yaramıştı. Bu yıl ABD’deki bankacılık problemlerinden BTC ikinci kez faydalanmış oldu. Silicon Vadisi bankası ve Signature Bank battığında da Bitcoin fiyatı hızlı bir yükseliş yaşamıştı.

  Bankalardaki bu başarısızlık Bitcoin fiyatını 31 bin dolara itti. Ancak Bitcoin daha sonra 30 bin dolar üzerinde tutunamadı ve şu anda 28.560 dolardan işlem görüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler