Çarşamba, Kasım 25, 2020

Bankayı böyle soydular! Milyon dolarlık saldırının detayları!

Anında kredi işlevi DeFi sektörünü rahatsız etti! – Milyon dolarlık siber saldırının detayları açıklandı!

Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans platformu Cheese Bank, siber saldırı nedeniyle 3,3 milyon dolar kaybetti. Siber saldırganlar, anında kredilerden yararlanarak DeFi sektöründe yeni keşfedilen bir güvenlik açığından yararlandı. Cheese Bank’a siber saldırı başlatan saldırganlar, dolar endeksli sabit coin’ler USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve Dai (DAI) çaldı. Diğer bazı platformlar da son zamanlarda benzer bir kaderi paylaştı.

Blockchain güvenlik firması PeckShield, Pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısında, Value DeFi ve Acropolis’in de benzer saldırılara maruz kaldığını açıklayarak, “Kötü niyetli oyuncular, saldırılar sırasında anında kredi kullanarak çok sayıda token ödünç alabilir, takas edebilir, yatırabilir ve ardından borç alabilir , böylece belirli bir borsada (örneğin Uniswap, Curve) bir tokenin fiyatını yapay olarak manipüle edebildiklerinden emin olun, ”dedi.

“Bu sıralama, siber saldırganlara fırsat sunuyor.”

Value DeFi, birkaç gün önce Cheese Bank’a benzer bir siber saldırıya maruz kaldı. Blockchain tabanlı protokolden 6 milyon dolar çalan siber saldırgan, USDC, USDT ve DAI gibi stabilcoinlerden de yararlandı.

DeFi ekosisteminin işlevlerinden biri olan anında krediler, kötü niyetli kişiler için hırsızlık için bir boşluk yaratıyor gibi görünüyor. Siber saldırganlar da yakın zamanda Akropolis’e saldırdı.

PeckShield, Cheese Bank ile ilgili gönderisinde şunları söyledi: “Siber saldırganlar bu saldırıda Cheese Bank’tan 3,3 milyon dolar değerinde USDC / USDT / DAI çaldı.” Saldırı 6 Kasım’da gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,991.96dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30