Pazartesi, Mart 1, 2021

Bankalar Bitcoin’e her geçen gün daha fazla ilgi gösteriyor!

Küresel bankacılık kurumları, fiyatını sürekli yenileyen Bitcoin ile giderek daha fazla ilgileniyor.

Kripto şirketi Elliptic’in kurucu ortağı Tom Robinson, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, şirketinin küresel bankalardan Bitcoin ile ilgili araştırmalarında büyük bir artış gördüğünü söyledi.

Elliptic’in yöneticisi, ABD merkezli bankacılık kurumlarının son iki ayda Bitcoin ile ilgili taleplerinde büyük bir artış gördüğünü söyledi. Robinson’a göre, ABD’deki bazı finans kurumları kripto para birimi hizmetlerini başlatmayı ciddi olarak düşünüyor. Robinson, artan talep açısından İngiltere merkezli bankaların en çekingen olduğunu açıkladı.

2013 yılında kurulan Elliptic, devlet kurumları ve kripto para borsaları gibi müşterilere kripto istihbarat hizmetleri sunmaktadır.

Guidepost Solutions risk ve uyumluluk firması direktörü Megan Prendergast Millard da benzer bir açıklama yaptı. Prendergast Millard, bankaların Y ve Z nesil müşterilerini korumak için dijital para hizmetleri sunmaya başlamasının mantıklı bir adım olduğunu söyledi.

“Finans kurumları müşterilerini korumak istiyor ve müşterilerinin kim olduğunu düşünmeleri gerekiyor.”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,265.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98