Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bankacılık devi JPMorgan’dan iyimser Bitcoin tahmini! Kısa vadede dev fiyatlanma

ABD’nin uluslararası yatırım bankası JP Morgan, Bitcoin’in yükselişinin 2020’de devam edeceğini ve alternatif bir para birimi olarak en büyük kripto para biriminin altınla diğerlerinden çok daha iyi mücadele ettiğini tahmin ediyor.

Yaz sezonundaki MicroStrategy, Ekim ayı başındaki Square ve PayPal’ın bu hafta Bitcoin ile ilgili duyuruları, şimdiden yükselişte olan en büyük kripto para birimini daha da yükseltti. BTC, 12 Mart’taki çöküş gibi büyük bir kriz görmesine rağmen, bugüne kadar yaklaşık yüzde 70 oranında değer kazandı.

JP Morgan’a göre, altın ETF varlıklarını içeren fiziksel altın piyasası şu anda 2,6 trilyon dolar değerinde. Bu nedenle, daha çok teknoloji açıklığıyla tanınan Y kuşağı, bugünlerde Bitcoin’i tercih ediyor. Yani uyum ve güven açısından BTC ile altın arasında hala büyük bir fark var.

JP Morgan: Küçük bir katılım bile Bitcoin’i 2-3 kat artırıyor

JP Morgan, Bitcoin’in altını yakalamak için 10 kat büyümeye ihtiyacı olduğunu belirtiyor, ancak konuyla ilgili de yorum yapıyor:

“Uzun vadede alternatif bir varlık olarak görülürse, altından Bitcoin’e geçecek küçük bir kitle bile BTC’nin fiyatını 2-3 kat artıracaktır”

Banka ayrıca, kripto para birimlerinin altın olarak kullanılamayacağını, yalnızca varlığın değerini koruma stratejisinin bir parçası olarak kullanılabileceğini öne sürüyor:

“Kripto para birimleri yalnızca değer koruması için değil, aynı zamanda ödeme amacıyla da satın alınır. Ekonomik kuruluşlar bir ödeme aracı olarak ne kadar çok kripto para birimi kabul ederse, gelecekte bu kripto para birimlerinin değeri o kadar büyük olacaktır.”

JP Morgan, Bitcoin’de beklenen uzun vadeli yükselişin, önümüzdeki yıllarda küresel yatırımcı tabanında önemli bir rol oynayacak olan Y kuşağının da devreye girmesiyle gerçekleşeceğini düşünüyor:

“Bitcoin, alternatif bir varlık olarak altınla gittikçe daha fazla mücadele ediyor. Bin yıl dediğimiz bu kütle, küresel yatırım kalabalığı içinde daha önemli bir yer tuttuğu için Bitcoin’in muhtemel yükselişi de gerçekleşecek.”

Kısa vadeli hedef 14 bin dolar

Teknik olarak Bitcoin’den bir artış bekleniyor. Analist ve teknik stratejist Katie Stockton’a göre, ivme devam ederse, BTC kısa vadede 14 bin dolara yükselecek.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09