Cuma, Kasım 27, 2020

Balinalar Bitcoin fiyatına bir destek duvarı inşa ediyor!

Bitcoin (BTC) fiyat hareketini analiz eden deneyimli yatırımcı Edward Morra, önde gelen kripto para borsaları Coinbase ve Bitfinex aracılığıyla verilen devasa BTC alım emirleri olduğunu söyledi.

Analistin iddiasına göre, 18 Kasım’da Bitcoin fiyatının 17.222 $ seviyesine düşmesiyle birlikte büyük miktarda alım emri veren balinaların olduğunu ve fiyatın o seviyeye geri dönmesi halinde hızlı bir artışın mümkün olduğunu iddia etti.

19 Kasım’da Twitter üzerinden paylaşılan değerlendirmede Edward Morra, 17.200 dolar bölgesinde büyük satın alma emirlerinin olduğu için balinaların bu bölgeyi güçlü bir şekilde savunacağını belirtti.

Bitcoin satın alma siparişleri veren Bitcoin balinaları tarafından oluşturulan destek duvarı. 

Balinalar tarafından korunan 17.000 $ seviyesi

Paylaşılan verilerde balina kümeleri ve borsalardaki alım satım emirleri 17.000 $ seviyesinin dev bir destek alanına dönüştüğünü gösteriyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘a kadar, Bitcoin fiyatı 18.500 $’ ın üzerine çıkarsa karşı karşıya kalınacak çok az direnç var. BTC fiyatı 17.000$ ‘ın üzerinde kaldığı sürece, 19.000 $’ ın üzerine çıkma şansı her geçen gün artacaktır.

Balinaların borsalardaki pozisyonlarına ve ticaret emirlerine bakıldığında, fiyatın 17.200 doların altına düşmesi pek olası görünmüyor. Edward Morra;

“Coinbase borsasında, fiyat düşerse çok sayıda teklif (satın alma emri) mevcut aralığın altına yerleştirildi. Şaşırtıcı bir şekilde, daha önce çoğunlukla satış için yerleştirilen Bitfinex’in çok kalın bir satın alma duvarı var.”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 16,811.09dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09