Çarşamba, Ocak 27, 2021

Balinalar, Bitcoin 16.900 doların altına düştüğünde borsalara BTC göndermeye başladı

Bitcoin fiyatı 28 Kasım itibarıyla önde gelen borsaların çoğunda 16.900 doların altına düştü. Balina olarak bilinen büyük miktarlarda BTC’li yatırımcıların borsalardaki hesaplarına para aktardıktan sonra gerçekleşti.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Borsalara Bitcoin girişlerinin göstergesinin “tehlike bölgesine” ulaştığını bildirdi. Genellikle bu durum, BTC’nin kısa vadeli düzenlemelere maruz kalmasına neden olur.

Bitcoin 17.000 $ ‘ın üzerine çıkmaya çalışıyor

Bitcoin’in fiyatı 28 Kasım’da 16.200 $ ‘ın altına düştükten sonra toparlanma belirtileri göstermeye başladı. Bir sonraki düşüş trendi başlamadan önce 11 saatten fazla bir süre 17.000 $ seviyesinin üzerinde kaldı.

BTC / USD çiftinin 1 günlük grafiği (Bitstamp). Kaynak: Tradingview

Bitcoin‘in keskin düşüşünün ardından, Düşük fiyat oynaklığının görülmesi bekleniyordu. 28 Kasım tarihinde vadeli işlemler piyasasında emir defterlerine 16.200 dolar olarak yazılmaya başlandı. Market tarafından bildirildiği üzere, Yüz milyonlarca dolarlık vadeli işlem sözleşmeleri birkaç saat içinde tasfiye edildi.

Borsalara giriş ortalaması tehlike bölgesine ulaştı. Kaynak: CryptoQuant

Balinalar borsaya BTC yatırmaya başlar başlamaz, Fiyat düşmeye başladı. Bu, türev piyasasındaki düşüşü satın alan birçok tüccarın sıkıştığını gösteriyor. Ki Young Ju 27 Kasım’da aşağıdakileri yazdı:

“BTC balinaları borsalara yatırım yapıyor. Kısa vadede düşüş bekliyorum. borsa Giriş Ortalaması 2 BTC’ye yükseldi. Sanırım tehlikeli bir bölgedeyiz. Balinalar borsalarda aktif olduklarında, fiyat muhtemelen sabit kalacak veya düşecektir. “

Bazı yatırımcılar, “Bitcoin Jack” olarak bilinen Bitcoin yatırımcısı gibi bu senaryoyu destekledi. Yatırımcıların muhtemelen düşüşü satın almak için acele edeceğini ve bir başka düşüşe yol açacağını söyledi.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir yükselişten önce bir düşüş trendi gördü.

“Bir kez daha kanıtlandı: Bitcoin fiyatı düzeldiğinde, yatırımcıların yüzde 90’ı çok erken satın alacak ve fiyat düştüğünde dipten satış yapacak.”

Tahminini Takiben, Bitcoin’in yukarı doğru hareket etmeye başlamadan önce bir hafta boyunca düşeceğini veya yanlarda kalacağını söyledi.

Bitcoin fiyatında beklenen seviye neresi?

Kısa vadeli Bitcoin alt fiyatı ile ilgili beklentiler kişiden kişiye değişiyor. Bazı tüccarlar 16.000 $ seviyesinin destek olmasını beklerken, Diğerleri 15.000$ hatta 14.000 $ diyor.

Trader “Beatlorion” olarak bilinen, 15.000 doların altına düşme olasılığı olduğunu söyledi. söyledi.

“Uzun vadeli pozisyonlarımı kapattım. Bu sıçramaya güvenmiyorum ve short pozisyona yeniden girdim. 15.000 $ ‘ın altında bir düşüş bekliyorum. Hatalıysam durma noktaları koyuyorum ama şimdi short pozisyon long zamandan daha iyi. “

Bu arada, popüler Bitcoin tüccarı Tone Vays, 27 Kasım’da Bitcoin’in 14.000 $ destek seviyesine düşmesini beklediğini söyledi. söyledi.

Market tarafından bildirildiği üzere, 14.000 dolarlık bölge, 2019 yazında yükseliş döngüsünün zirvesini işaret ettiği için çok önemli bir destek görevi görmelidir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,160.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34