Son Gelişmeler

Bakkt’ın nakit ödemeli Bitcoin Vadeli İşlemleri’nin hacmi neden iki katına çıktı?

coin
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakkt’ın nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri, popüler talep üzerine Aralık 2019’da başlatıldı. Fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlemleri, tüccarları varlığı tutma riskine maruz bıraktı ve türev tüccarları arasında tam olarak uçmadı.

İlk engellere rağmen, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemlerinin hacmi son altı ayda iki katına çıktı. İlginç olan, tutarlı bir ticaret hacmini korumuş olmasıdır.

Bakkt Cash ödemeli BTC Vadeli işlem hacmi 6 ayda ikiye katlandı

Kaynak: Skew

Bu grafik, CME’deki nakit ödemeli vadeli işlem hacminden daha tutarlıdır veya çarpıklıktan elde edilen verilere göre en iyi türev borsalarında toplamdır.

Bakkt Cash ödemeli BTC Vadeli işlem hacmi 6 ayda ikiye katlandı

Kaynak: Skew

En iyi borsalar ve CME’deki toplam günlük hacimler önemli düşüşler gösteriyor. En önemli nedenler arasında en popüler olanı, temelini vade bitiminde teslim etmek yerine potansiyel olarak düşük hacimli bazı üçüncü taraf spot piyasalarından fiyat alan bir formül kullanarak ödeme yaptıkları için, nakit ödemeli vadeli işlemlerin oldukça kolay bir şekilde manipüle edilebileceğine dair genel algıdır. .

Bakkt Cash ödemeli BTC Vadeli işlem hacmi 6 ayda ikiye katlandı

Kaynak: Skew

Türev tüccarları, spot ve türev borsalarında hesapları tutar. Türev borsalarında nakit ödemeli vadeli işlemlerde uzun / kısa pozisyonlar alırlar ve takas sırasında referans fiyatı yukarı / aşağı hareket ettirmek için spot piyasalarda cüzdan bakiyelerini kullanırlar ve bu Türev borsaları tarafından yakalanan ve takas formüllerinde kullanılan değerdir. .

Bu manipülasyon, yalnızca fiyat referansının alındığı spot borsalardaki düşük likidite nedeniyle mümkündür. Bu tüccarlar nakit ödemeden karlarını aldıktan sonra, spot borsalardaki pozisyonlarını çözerler. Bu manipülasyonun izlenmesi zor olsa da, planlanan yerleşimden hemen önce keskin bir hareket vardır ve bu CME grafiğinde açıkça görülebilir. Ancak, bu, Bakkt’ta nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlemlerinde açık değildir.

Bakkt’ta, büyüme son altı aydır tutarlı. Bununla birlikte, Bakkt’ın fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlemleri tablosu farklı bir büyüme yörüngesine sahiptir.

Bakkt Cash ödemeli BTC Vadeli işlem hacmi 6 ayda ikiye katlandı

Kaynak: Skew

Hacim, Temmuz 2020’nin son haftasında toparlandı ve sürekli olarak 80 milyon doların üzerine çıktı ve birkaç kez 100 milyon doları geçti. Nakit ödemeli vadeli işlemler, fiziksel olarak yerleşik vadeli işlemlere kıyasla daha popüler olmuştur ve ilkinde tutarlı bir büyüme vardır. Bu, Bakkt üzerindeki Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin son 6 aydır tutarlı bir şekilde performans gösterdiğini ve aynı talebin borsada tutarlı olduğunu gösteriyor.

Bakkt Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, manipüle edilmeyen ve son 6 ayda tutarlı bir büyüme ile hacmi ikiye katlayan tek sözleşmeler olabilir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!