Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bakkt, XRP’yi desteklemeyi planlamıyor

CEO’nun açıklamasına göre, ABD’deki en büyük kripto para şirketlerinden biri olan Bakkt, ürün geliştirmenin bir parçası olarak XRP’yi desteklemeyecek.

Bakkt CEO’su Gavin Michael, 11 Ocak Axios Re: Cap bölümünde Bitcoin’in (BTC) ve diğer dijital varlıkların genel yaygınlığını tartıştı. Michael, Bakkt’ın gelecekte platformdaki bazı Altcoinleri desteklemeyi planladığını, ancak XRP’nin aralarında olmadığını söyledi.

Michael, şirketin ABD Menkul Kıymetleri ve borsa Komisyon (SEC) Ripple, kendisine açtığı dava nedeniyle XRP’den uzak durmaya karar verip vermeyeceği konusunda yorum yapmayı reddetti. Michael, “Yalnızca platformumuzda değil,” dedi ve ekledi:

“Bitcoin ile kripto sektörüne girdik ve erişebildiğimiz ilk kripto para birimiydi. Ürün geliştirme kapsamında yenilerini ekleyeceğiz. Ancak XRP onlardan biri değil. “

Michael’ın XRP ile ilgili açıklamalarından önce, Bakkt resmi olarak halka açılacağını açıklamıştı. Intercontinental, New York Hisse Senedi’nin sahibi borsa ve Bakkt borsa 11 Ocak’ta VPC Impact Acquisition Holdings ile Bakkt’ın borsalarda listelenmesi için bir birleşme anlaşması imzalandığını duyurdu.

Öte yandan Ripple, menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği için SEC’in şirkete ve yöneticilerine açtığı davayla boğuşuyor.

Ripple: Birçok kripto şirketinin yaşadığı yasal sorunlar nedeniyle, birçok kripto şirketi XRP’yi listeden çıkarmaya karar verdi. Coinbase, Binance ve OKCoin gibi örneklerin ardından kripto cüzdan sağlayıcısı ve ticaret platformu Blockchain.com, 6 Ocak’ta XRP’yi kaldırdığını duyurdu.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34