Pazartesi, Kasım 30, 2020

Yüksek Talep lansmanıyla yola çıkan token, birkaç saat içinde % 99 düştü!

Axion Network’ün AXN tokeninin fiyatı lansmandan kısa bir süre sonra yüzde 99 düştü. Bu kaybın, bir güvenlik açığından yararlanılmasının bir sonucu olduğu iddia ediliyor.

Projede beklenmedik bir şekilde 80 milyar AXN basıldı ve satıldı. Axion Network’ün AXN tokeni bugün erken saatlerde piyasaya sürüldü ve birkaç saat sonra fiyat düştü. Ekip, bunun bir güvenlik açığının kötüye kullanılmasından kaynaklanabileceğini söylüyor.

Axion Network’ün yöneticilerinden biri resmi Telegram kanalında “Akıllı sözleşmede stake ile ilgili bir kripto para açığından yararlanılmış gibi görünüyor” diyerek 500 bin doların da çalındığını açıklamasına ekledi.

Ekip, kullanıcılara “şu anda AXN satın almayın” çağrısında bulundu.

CoinGecko’ya göre AXN’nin fiyatı 0.00034079 $ ‘dan 0.00000015 $’ a yüzde 99 düştü.

CoinGecko-AXNAXN’nin fiyatı böyle düştü

Axion Network kendisini “yüksek getirili bir yatırım platformu” olarak tanımlıyor. Kullanıcıları tokenlerini kilitlemeye teşvik eden platform, “faiz parasıyla yaşayarak hayatın tadını çıkarabileceklerini” iddia ediyor.

Öte yandan AXN, HEX sahiplerine 1: 1 oranında dağıtıldı. HEX projesinin de bir dolandırıcılık projesi olduğu belirtildi.

Son olarak Axion Network internet sitesinde projenin ünlü denetim ekipleri Hacken ve Certik tarafından denetlendiği ve akıllı sözleşme kodu analizi ile güvenlik analizlerinin yapıldığı belirtildi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09