AVAX İçin Düşüş Bitti Mi? Hedef Hangi Noktalar?

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasası son günlerde bir düşüş eğilimi içinde. Bu düşüşün FED’in olağanüstü toplantısı, Rusya – Ukrayna gerilimi ve yarın açıklanacak olan ABD ÜFE rakamları gibi nedenlerden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Piyasada alıcılar tarafından temkinli bir bekleyiş söz konusu. Bu gibi sebeplerin etkisiyle Bitcoin 42000 doların altına kadar gerilerken, diğer tüm majör coinlerde belirli oranlarda düşüşler yaşadı. Bu coinler arasında AVAX da bulunuyor.

AVAX Destek ve Direnç Noktaları

Geçtiğimiz hafta 95 dolar seviyelerine kadar yükseldikten sonra, piyasanın yukarıda sayılan sebeplerden ötürü bir düşüş eğilimine girmesi sonucu AVAX bugün gün içinde 76 dolar seviyelerine kadar indi. Bu aslında AVAX’ın yükselişinin başlangıcı olan 76.57 dolarlık seviyenin kırılmış olduğu anlamını taşıyordu ancak AVAX bu seviye üzerinde güçlü kalmayı başararak tekrardan yükselişe geçti ve 80 doların üzerini gördü.

AVAX için 80-83 dolar bandında güçlü kalmanın, yeni bir yükselişin başlangıcı olacağını söyleyebiliriz. Bu durumda AVAX, piyasanın seyrine ve düşüşe sebebiyet veren sebeplere de bağlı olarak  86-88 dolar bandına kadar bir yükseliş yaşaması muhtemel olacaktır.

AVAX 02.14 01

AVAX’ın bu seviyenin altına düşmesi durumunda takip edilmesi gereken destek noktaları ise sırasıyla 79.50, 78.60 ve 78.40 dolar seviyeleri olarak görülebilir. Bu desteklerin altına inilmesi durumunda düşüşün 75 dolar seviyelerine kadar yaşanacağını ön görebiliriz.

Bu hafta kripto piyasasının seyrini etkileyecek ve yatırımcıların takip etmesi gereken birkaç gelişme öne çıkıyor.

Haftanın Önemli Makro ve Kripto Verileri

Öncelikle bu haftanın en önemli iki makro verisi 14 Şubat FOMC Olağanüstü Toplantısı ve 15 Şubat ABD ÜFE açıklaması olarak öne çıkmakta.  Bu iki önemli durumun piyasaya etkisinin sert olmaması durumunda piyasanın yükseliş eğilimine başlaması daha kolay olacaktır.

Bunlar dışındaki bir diğer makro veri 16 Şubat FOMC Ocak Toplantı Tutanakları olarak göze çarpıyor. İlk iki veri kadar önemli bir etken olmasa da bu verinin takip edilmesinde de fayda olacaktır.

Haftanın öne çıkan kripto verileri ise 14 Şubat Harmony (ONE) Ethereum Köprüsü ve 21 Şubat IOST İki Çeyrek Yol Haritası. Ethereum ve IOST yatırımcıları için önem arz eden bu iki verinin takip edilmesinde fayda olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster