ATOM Fiyat Analizi: Yatırımcılar Neden Dikkatli Olmalılar?

atom-cosmoss-forest

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ATOM için 20 temmuzdan bu yana gelen fiyat yükselişleri dikkat çekici görünüyor. Kripto para piyasası yükseldikçe, Cardano gibi birçok altcoin yükseldi. Bu süreçte tüm zamanların en yükseklerini oluşturdu. Blockchainlerin interneti olarak da adlandırılan Cosmos da önemli bir ivme kaydetti.

ATOM Fiyat Performansı Dikkat Çekiyor!

Şubat ayında, diğer altcoinler ralliye başladığında, ATOM zaten ATH seviyelerine ulaşmıştı. İlerleyen aylarda, mayıs ayına kadar, bu aralık etrafında konsolide oldu. Ancak son rallisinin ardından, altcoin şimdi %140’lık bir fiyat artışı ile yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Altcoin sadece bir hafta içinde %43 artış yaşadı. ATOM yazının yazıldığı sırada 22 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoinin fiyat performansı her ne kadar dikkat çekici olsa da bu onu iyi bir yatırım seçeneği yapar mı sorusu akılları kurcalıyor.

ATOM-1

Aslında zincir üzerindeki ölçümleri varlığın önümüzdeki süreçteki performansı hakkında ipuçları veriyor. Pariteden beklenen getiri türünü gösteren ATOM için Keskinlik Oranı uzun bir aradan sonra 10.0’a dokundu. Bu ATOM’un güçlü getiriler vaat ettiğinin bir işaretiydi. Bu, dolaşımdaki arzının mayıs 2020’nin en yükseğine tırmanmasıyla da desteklendi. Yani, bu son kazançlar yetersiz değil fakat yeterli de değil.

ATOM-2

Alımlar Oldukça Güçlü Gözüküyor

Cosmos, kendi başına çok güçlü bir ağa sahiptir. Aktivitenin daha da büyümesiyle daha da iyi olacaktır. Son 24 saatteki işlem hacimleri 1,8 milyar dolara dokunduğu için genel olarak alımlar oldukça güçlü oldu. İkincisi, gözlemlenen geliştirici etkinliği Cardano gibi projelerden daha yüksekti.

ATOM-3

Ek olarak Cosmos öncülüğünde bir platform olan Starport’un tanıtım haberiyle ATOM, fiyatını daha da ileriye gidebilir.

ATOM-4

Bununla birlikte, kripto para için Göreli Güç Endeksi’nin (RSI) aşırı alım bölgesine ulaştığını hatırlatmak gerekir. Bu, trendin tersine dönebileceğinin bir işareti olabilir.

Genel kripto para piyasası yaklaşık bir aydır yükselişte bulunuyor. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 50.000 dolar direncin kırması yatırımcılarda ki 100.000 dolar hedefi için umut verici oldu. Lider kripto paranın bu hedefi aslında ütopik bir hedef değil. Çünkü mevcut seviyesinden 2 katına çıkması gerekiyor. Bu gerekliliğin kripto para piyasalarında gerçekleşme olasılığı bir hayli yüksek. Fakat yatırımcıların yine de dikkatli hareket etmelerinde fayda var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster