ASELS, CCOLA, CIMSA, NETAS, ULKER, AKBNK, EKGYO, SOKM, THYAO Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – Tepki yükselişi görünümünde değişiklik bulunmuyor, 1420-1425 bölgesi kısa vadede direnç olarak ön planda kalabilir.

Temel görünümde iyimserliğe katkı sağlayabilecek ilave bir gelişme olmadıkça, haftanın ilk yarısındaki yükseliş denemelerinde 1420-1425 bölgesinde kar satışı ve sınırlı düzeltme riski artabileceğini düşünüyoruz. Olası kar satışlarının (ara destek 1380 olmak üzere) 1340-1320 bölgesi üzerinde karşılandığı görünümde tekrar 1400 üzerinde kısa vadeli dirençlere 1425-1450-1480seviyelerine yönelim beklenebilir.

VİOP Endeks30 – Kısa vadeli dirençler ön planda kalmaya devam edebilir.

Endeks30 Haziran vade kontratta kapanış 1481 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1478,50 seviyesinde gerçekleşti. 1450 bölgesi üzerinde yeniden pozitif eğilime geçen kontratta bu eğilimin korunması adına 1460 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Haziran vade kontratta güne yatay eğilimle başlangıç yapılmasını bekliyoruz. Açılış sonrasında 1490 bölgesinin aşılması halinde 1505-1510 aralığına yönelik sınırlı bir trade alanı oluşabilirse de, söz konusu direnç bölgede kar satışlarının öne çıkabileceğini düşünüyoruz. Kısa vadeli görünümde aşırı alım bölgeye yaklaşan endeks açısından belirttiğimiz direnç bölge ye da 1475 altındaki gerilemeler yakı vade adına sınırlı kar satışlarının öne çıkmasına neden olabilir.

ASELS, CCOLA, CIMSA, NETAS, ULKER, AKBNK, EKGYO, SOKM, THYAO

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde destek ve direnç seviyeler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde destek ve direnç seviyelerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik destek direnç seviyeler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz notlarında yer alacak seviyelerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 endeksi ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika verisi baz alınırken, performans bilgileri her ayın ilk işlem gününde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 yükseliş ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki veriler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (3.05.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!