ASELS, BIMAS, KCHOL, VESTL Hisse Yorumları | Vakıf Yatırım – (10.08.2020)

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

Teknik Strateji

Haftanın son işlem gününe satıcılı seyirle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde 985 seviyesine kadar gerilese de haftayı pozitif tarafta 1,060 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 25 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 87 hisse değer kazandı, 12 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL gün içinde 7.12-7.37 arasında dalgalanırken, bu haftaya 7.32 seviyesinden başlıyor. Yurtdışı vadeli piyasalarda ise sabah saatlerinde pozitif bir seyir izleniyor.

ABD’de beklenen destek paketi görüşmeleri devam ederken pozitif gerçekleşen ekonomik verilerin iyimserliğe katkı sağladığı görülüyor. Öte yandan Trump’ın imzaladığı sektörel destek içeren kararnamelerin de vadeli piyasalar üzerinde pozitif etkisini izliyoruz. Bugün içeride İşsizlik oranı, Hazine nakit dengesi gibi veriler takip edilecektir. Ancak yerel varlıklar açısından geçen haftaki kur oynaklığı sonrasında BDDK ve TCMB’den gelebilecek açıklamalar etkili olacaktır. Son olarak oynaklığı düşürmek amacıyla tüm araçların kullanılacağı açıklamasının ardından fonlama kompozisyonunun değişmesiyle fonlama maliyeti %8.06’ya yükseldi. Fonlama maliyetinin önümüzdeki günlerde de arttığını görebiliriz, ayrıca BDDK’dan Aktif Rasyo uygulamasıyla ilgili de düzenlemeler beklenebilir.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlamasını bekliyoruz. 1,043-1,025 destek seviyeleri iken 1,062-1,075 direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Kısa vadeli pozisyonlar için 1,043 destek ve zarar kes seviyesi olarak takip edilmelidir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlamasını bekliyoruz.
 1,043-1,025 destek seviyeleri iken 1,062-1,075 direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 Kısa vadeli pozisyonlar için 1,043 destek ve zarar kes seviyesi olarak takip edilmelidir.

VIOP-30 Ağustos Vade Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta gelen tepki alımlarının devamını görmemiz halinde 1.197-1.208 ve 1.220 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Olası satışlarda ise 1.183-1.178 ve 1.170 destek seviyeleri olarak izlenebilir.

Günlük Hisse Beklentileri

ASELS, BIMAS, KCHOL, VESTL

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.