Arjantin’in Vergi Dairesi Kripto Şirketlerinden Rapor İstedi!

arjantin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arjantin’in vergi dairesi AFIP’in yerel kripto borsalarına ve ödeme firmalarına her türlü işlemin aylık raporlarını sağlamaları için talimat verdiği bildirildi.

Yerel haber kaynağının salı günü bildirdiğine göre AFIP, kripto borsalarına, kullanıcılarının her türlü raporlarını aylık olarak sunması yönünde talimat verdi.

Buna göre kripto borsalarından artık müşterilerin kimlik doğrulamalarının yanı sıra gelirleri, giderleri ve aylık bakiyelerinin düzenli listelerini tutmalarını istendi.

Rapor, AFIP’ın kripto düzenlemesinin yalnızca kripto para birimi borsalarıyla değil, aynı zamanda ödeme işlemcileriyle ilgili olduğunu da vurguluyor. Raporda, şirketlerin her ay bir sonraki ayın 15’ine kadar gerekli tüm bilgileri sunmaları gerekeceği belirtiliyor.

Ekonomisi, ekonomisi kötüye giden Bitcoin'e saldırıyor: Arjantin'den sert eylem

AFIP’ın bildirisi Arjantin Pezosu’nun yüksek devülasyonunun olduğu zamana denk geliyor.

Arjantin’in düzenleyicileri ise son zamanlarda kripto endüstrisine daha yakın ilgi gösteriyor. Nisan ayı başlarında, Arjantin Merkez Bankası’nın yerel bankalardan Bitcoin (BTC) ile ilgilenen müşterileri hakkında bilgi göndermelerini istediği bildirildi. Ayrıca 2020’nin sonlarında Arjantinli kongre üyesi Ignacio Torres, Arjantin Parlamentosunda kripto para birimiyle ilgili bir yasa tasarısı sunmayı planladığını duyurdu.

Bitcoin (BTC) fiyatı ise an itibariyle$ 35,899.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!