Salı, Ocak 19, 2021

Kripto paraları kredi kartı ile almak Arjantinde yasaklandı!

Geçtiğimiz günlerde cointag da yazdığımız haberede Arjantin merkez bankası dolara kısıtlama getirmişti.Şimdi de kripto paraları kredi kartı ile almak yasaklandı.

Geçtiğimiz günlerde Arjantin merkez bankası dolar alımını 200 dolara indirdi. Konuyla alakalı merkez bankası şu açıklamada bulundu:

Mevcut durumun belirsizliği göz önüne alınarak: BCRA Yönetim Kurulu Pazar günü, Merkez Banka’nın rezervlerini korumak için bir dizi önlem almaya karar verdi. Duyurulan önlemler Aralık 2019’a kadar geçerli olacak.Banka hesabı olanlar için aylık 200 dolarolacak. Nakit alımlar için ise 100 dolar satın alma sınırı getirildi. Limitler kümülatif değildir.

arjantin bitcoin yasağı
kripto paraları

Bu haberden sonra Bitcoin ve kripto paralara yönelen yatırımcılara Arjantin merkez bankası bir kısıtlama daha getirerek kredi kartı ile Kripto paraları yasaklandığını duyurdu:

Bitcoin ve kripto para edinimi: Bu ödeme yöntemiyle BTC almak yasaktır. Bu yatırım için kalan tek yöntem, banka hesabıyla para havalesi.

Kuralın sadece kredi kartları için mi, yoksa banka ve ön ödemeli kartlar için de geçerli mi olduğu belirsiz.

Uzmanlara göre, merkez bankası ülkeye dolar girişini engelleyip daha güçlü döviz kontrolü sağlamaya çalışıyor.

https://coinotag.com/arjantinde-bitcoin-patlamasi/

Bitcoin Almak

Bankalar veya ödeme ağ geçidi gibi herhangi bir merkezi otoriteyi ortadan kaldırarak doğrudan kullanıcılar arasında ödeme yapılmasını sağlamak amacıyla oluşturulan Bitcoin, tamamen merkeziyetsiz bir ağdır. Blockchain teknolojisini kullanır, şifreli işlemlerle bütünlük sağlar ve ağdaki verilerin/bilgilerin değiştirilmemesini engeller.

Türkiye’de henüz kredi kartıyla Bitcoin satın almayı yasaklayan bir banka yok fakat dünya çapında sayıları artıyor. Geçtiğimiz sene Citibank, TD Bank, Wells Fargo ve Lloyds Bank gibi birçok kuruluş müşterilerinin kredi kartlarıyla kripto para satın almalarını yasaklamıştı. Bu bankalardan bazıları, banka kartlarına dahi yasak getirdi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.90
  THYAO.IS₺13.51
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.36
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.57