ARCLK, KRDMD, TUPRS, TAVHL, OTKAR, PGSUS, TTRAK Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST100 endeksi gün içinde de gücünü korudu ve günü %1.0 artışla 1,565 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 26.3 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 60 hisse değer kazandı, 37 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.50 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda iyimserlik sürüyor.

Haftanın en önemli gündem maddeleri olarak takip edilen ABD 10 yıllık tahvil ihalesi ve Şubat ayı enflasyonu piyasalarda korkulduğu gibi gerçekleşmedi. ABD’de Şubat ayı enflasyonu beklentilere paralel gerçekleşirken, çekirdek enflasyon beklentinin altında kaldı. Böylelikle önümüzdeki aylarda baz etkisiyle yükselecek olan enflasyon erken bir endişe yaratmadı. Öte yandan son dönemde yükselen faizler ile beraber odak noktası olan tahvil ihaleleri de iyi geçti. 3 yıllık tahvil ihalesinin ardından dün yapılan 10 yıllık tahvil ihalesine de yeteri kadar talep geldi ve ihale faizi %1.52 olarak gerçekleşti. Bu gelişmeler, geçen haftaki dalgalanma sonrasında faiz piyasasını sakinleştirdi. ABD’de Başkan Biden’ın açıkladığı 200mn dozluk Johnson&Johsnon aşı dağıtımı haberleri ile beraber de hisse piyasalar yükselişine devam etti. Bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı takip edilecek. ECB’den piyasaları çok etkileyecek bir karar beklemiyoruz. Ancak daha önce, getirilerdeki yükselişlere ECB üyelerinin temkinli yaklaştığını görmüştük. Bu açıdan daha güvercin bir tonlama bekliyoruz. Ayrıca ekonomik tahminlerde de bir önceki toplantıya göre yukarı yönlü revizyon beklenebilir. İçeride ise bugün cari denge verisi açıklanacak. Ek olarak, bugünün BIST şirketlerinin 4Ç20 konsolide finansalları için son gönderim tarihi olduğunu da belirtelim.

BIST-100 endeksinin güne alımlarla başlamasını bekliyoruz. Geçen haftaki dalgalanmanın ardından beklentimize paralel şekilde 1,550-1,570 direnç bölgesine gelindi. Teknik olarak kısa vadede oluşan sıkışma formasyonu yukarı tamamlanıyor. Bu aşamada 1,570 üzerinde 1,600-1,650 ve 1,690 dirençleri hedeflenebilir. 1,550 ilk destek ve zarar-kes seviyesi olarak izlenebilir. 1,525 ise bu teknik görünüm açısından referans seviyedir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne alımlarla başlamasını bekliyoruz.
 Geçen haftaki dalgalanmanın ardından beklentimize paralel şekilde 1,550-1,570 direnç bölgesine gelindi. Teknik olarak kısa vadede oluşan sıkışma formasyonu yukarı tamamlanıyor. Bu aşamada 1,570 üzerinde 1,600-1,650 ve 1,690 dirençleri hedeflenebilir. 1,550 ilk destek ve zarar-kes seviyesi olarak izlenebilir. 1,525 ise bu teknik görünüm açısından referans seviyedir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketler görmemiz halinde 1.660 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde 1.675 ve 1.690 seviyeleri direnç olarak takip edilmelidir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.635 seviyesini ilk destek olarak izliyoruz. 1.620 ve 1.600 aşağıda diğer destek seviyeleri olarak takip edilmelidir.

ARCLK, KRDMD, TUPRS, TAVHL, OTKAR, PGSUS, TTRAK

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (11.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!