Pazar, Mart 7, 2021

ARCLK, ENJSA, KOZAL, SISE, TCELL, SOKM, VESBE Hisse Önerileri Ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde 1,562 seviyesine kadar yükselse de yine gün sonu gelen kar satışlarıyla 1,546 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 31.3 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 39 hisse değer kazandı, 56 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 6.99 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif negatif bir seyir izleniyor. Dün ABD ve Avrupa hisse endekslerinde gelen zayıf bilançolar ve ABD’de beklentilerin üzerinde gerçekleşen haftalık işsizlik başvuruları piyasalar üzerinde baskı yarattı. S&P500 endeksi %0.4, DAX endeksi ise %0.16 kayıpla günü kapattı. Küresel çapta yükselen enflasyon beklentileri ve tahvil faizleri, zaman zaman riskli varlıklar üzerinde baskı yaratıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi, şimdilik, bir toparlanma fiyatlaması olarak görüldüğünden bu baskı daha sınırlı kalıyor, ancak faizlerin seyri yakından izlenmeli.

Dün ABD Hazine Bakanı, Eski FED Başkanı Janet Yellen mali teşvik paketinin birkaç hafta içinde kabul edilmesi gerektiğini belirtti. Takvim olarak ilk tarihi 26 Şubat olarak takip ediliyor. Ayrıca Yellen, istihdam, hisse değerlemeleri ve bitcoin için de yorumlarda bulundu. Genel olarak her iki piyasada da temkinli olma çağrısı yaptı. Öte yandan içeride odak noktası TCMB faiz kararı idi. TCMB beklentilere parelel olarak politika faizini sabit bıraktı ve sıkı duruşunu korudu. Bugün tüm dünyada öncü PMI verileri takip edilecek. Ayrıca Fitch’in Türkiye için kredi değerlendirme raporu bekleniyor. BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede sert şekilde dalgalanan endekste 1,550-1,525 bandını izlemeye devam ediyoruz. 1,525 altına gelmedikçe pozisyonların korunmasını öneriyoruz ancak endeksteki bu dalgalanmanın kısa vadede ivme kaybı sinyali olduğunu düşünüyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede sert şekilde dalgalanan endekste 1,550-1,525 bandını izlemeye devam ediyoruz.
 1,525 altına gelmedikçe pozisyonların korunmasını öneriyoruz ancak endeksteki bu dalgalanmanın kısa vadede ivme kaybı sinyali olduğunu düşünüyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.620 ve 1.630 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.610 ve 1.600 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.

ARCLK, ENJSA, KOZAL, SISE, TCELL, SOKM, VESBE

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (19.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22