Pazartesi, Kasım 30, 2020

ARCLK, ASELS, LOGO, OTKAR, TOASO, FROTO Hisse Önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında zayıf seyretti ve 1,190 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 20.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 33 hisse değer kazandı, 65 hisse ise değer kaybetti. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalarda da zayıf seyir izleniyor.

Koronavirüs vaka sayılarında dünya çapında görülen artış ekonomik aktiviteye ilişkin endişeleri artırırken, ABD’de beklenen mali teşvik paketi konusunda halen anlaşma olmaması ve ABD başkanlık seçimi fiyatlamaları piyasalarda dalgalanma yaratıyor. Özellikle Avrupa’da vaka artışları Mart ayı seviyelerini geçerken, ABD’de de artış devam ediyor. Bu hafta ABD ve Avrupa’da büyüme verileri ile ECB faiz kararı takip edilecek. Özellikle ECB toplantısı parite üzerinde etki yaratabilir. Ayrıca hem içeride hem de dışarıda önemli şirket bilançoları açıklanacak. ABD başkanlık seçimi öncesinde bu hafta biraz daha temkinli kalmayı tercih ediyoruz. Bugün Avisa, Ford Otosan, Tofaş Oto ve Yapı Kredi Bankası finansallarının açıklamasını bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne zayıf başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 1,200 direnç, 1,170 destek seviyesi olarak izlenebilir. Bu bant arasında dalgalanmanın devam edeceğini, yeni pozisyon için yön tayini açısından bu bandın kırılması gerektiğini düşünüyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne zayıf başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 1,200 direnç, 1,170 destek seviyesi olarak izlenebilir. Bu bant arasında dalgalanmanın devam edeceğini, yeni pozisyon için yön tayini açısından bu bandın kırılması gerektiğini düşünüyoruz.

BIST-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta aşağı yönlü hareketin devamı durumunda 1.300 ilk destek seviyesi olarak izlenmelidir. Daha aşağıda ise 1.295-1.290 önemli destek bölgesidir.
 1.295-1.290 bölgesinin altına gelinmesi halinde satışların hızlanabileceğini ve 1.283 destek seviyesine doğru hareketin sürebileceğini düşünüyoruz.
 Olası tepki alımlarında ise 1.310-1.320 ve 1.335 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.

Günlük Hisse Beklentileri

ARCLK, ASELS, LOGO, OTKAR, TOASO, FROTO

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni– (26.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺45.82
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.65