Pazartesi, Mart 1, 2021

ARCLK, ASELS, GARAN, ENJSA, TCELL, TKFEN, SOKM Hisse Önerileri Ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde 1,567 seviyesine kadar yükselse de haftanın son işlem gününü 1,560 seviyesinden kapattı. Endeks böylelikle kapanış bazında rekor seviyeyi yenilemiş oldu. İşlem hacmi 30 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 66 hisse değer kazandı, 31 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 6.98 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda yatay bir seyir izleniyor.

Haftayı negatif tarafta kapatan ABD endekslerine rağmen genel iyimserlik sürüyor. Küresel ölçekte devam eden toparlanma fiyatlaması hem faizler hem de sektörler üzerinde etkisini hissettiriyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi %1.34 seviyesine yükselirken, döngüsel sektörler diğer sektörlerin üzerinde performans göstermeye devam ediyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in verdiği bir röportajda parasal desteğe ek olarak mali teşvik paketine ihtiyacın yüksek olduğunu belirtmesi paket beklentilerini artırıyor. Bu arada bu hafta takvim gereği mali teşvik paketine yönelik haber akışı hızlanabilir. İçeride ise TCMB sonrasında TL varlıklar gücünü koruyor. Öte yandan Cuma günü piyasalar kapandıktan sonra not yayınlayan Fitch, Türkiye’nin kredi notunu BB- olarak teyit ederken, not görünümünü negatiften durağana çevirdi. Fitch, Türkiye’nin kredi notu görünümünü Ağustos 2020’de durağandan negatife çevirmişti. 2021 yılı beklentilerimizi yayınlarken, kredi derecelendirme kuruluşlarından not ve görünüm revizyonları beklediğimizi belirtmiştik, bu açıdan bu kararı önemsiyoruz. Kısa vadede 1,575 ve üzerinde oluşabilecek kar satışları sonrasında, orta vade pozisyonlanmaları için bu beklenti bir katalizör görevi görecektir.

BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede BIST100 endeksi için 1,575-1,600 direnç seviyeleri iken 1,525 destek ve zarar-kes seviyesidir. Endekste 1,575 direncinin aşılması halinde hareket ivme kazanabilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede BIST100 endeksi için 1,575-1,600 direnç seviyeleri iken 1,525 destek ve zarar-kes seviyesidir.
 Endekste 1,575 direncinin aşılması halinde hareket ivme kazanabilir

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.630 ve 1.640 ilk direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Daha yukarıda ise 1.660 majör direnç seviyesi olarak izlenmelidir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.610 ve 1.600 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz. 1.600 seviyesini önemli destek olarak görüyoruz, bu seviyenin altında satışların sertleşmesi beklenebilir.

ARCLK, ASELS, GARAN, ENJSA, TCELL, TKFEN, SOKM

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (22.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98