Son Gelişmeler

ARCLK, AEFES, ENKAI, TOASO, KOZAL, SOKM Hisse Yorumları ve Önerileri

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında da yükselişine devam etti ve %0.36 artışla 1,111 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 16.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 49 hisse değer kazandı, 46 hisse ise değer kaybetti. Endekste seans içinde oluşan sert düşüş, ağırlık olarak yüksek olan Turkcell’de yaşanan anlık satışlardan kaynaklandı. Yurtdışı vadeli piyasalarda da sabah saatlerinde pozitif bir seyir izleniyor.

ABD’de hisse endekslerinde teknoloji şirketleri öncülüğünde yükselişler izlendi. Hem ABD’de hem de Çin’de açıklanan ekonomik veriler piyasalardaki yükselişi destekledi. Dün başlayan ve bugün sonuçlanacak olan FED toplantısı öncesinde genel olarak piyasalarda iyimserlik hakim. Ancak para birimlerinde oynaklık ciddi oranda azaldı bu nedenle önümüzdeki günlerde hem Euro/Dolar hem de emtia fiyatlarında sert hareketler izlenebilir. ABD’de halka arz ve şirket evlilikleri hisse piyasaları açısından yakından takip edilirken, Trump’ın aşı kullanımının Kasım ayına kadar başlayabileceği açıklaması da pozitif katkı sağladı. İçeride ise bütçe dengesi ile Doğu Akdeniz gelişmeleri takip edildi. Bugün piyasalarda en önemli gelişme FED toplantısı olacak. Herhangi bir politika değişimi beklenmemekle beraber, JH toplantısındaki açıklamaların detaylandırılması muhtemel.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,105-1,095 destek seviyeleri iken 1,095 zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonların korunmasını öneriyoruz. Kısa vadeli hedefimiz olan 1,125-1,143 bandını ise beklemeye devam ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz.
 Endekste 1,105-1,095 destek seviyeleri iken 1,095 zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonların korunmasını öneriyoruz.
 Kısa vadeli hedefimiz olan 1,125-1,143 bandını ise beklemeye devam ediyoruz.

VIOP-30 Ekim Vade Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta olası yükselişlerde 1.250-1.255 ve 1.263 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Aşağı yönlü hareketlerde ise 1.242-1.235 ve 1.225 kısa vadede destek seviyeleri olarak izlenmelidir.
 1.250 seviyesinin üzerinde kalınmasını kısa vadede yükselişlerin devamı açısından önemli görüyoruz.

Günlük Hisse Beklentileri

ARCLK, AEFES, ENKAI, TOASO, KOZAL, SOKM

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!