Araştırmaya Göre Büyük Yatırımcıların Yüzde 74’ü Bitcoin’i Balon Olarak Görüyor!

bitcoin-gold-nedir
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bank of America’nın araştırmasına göre varlıklarının toplam değeri 533 milyar dolar olan 200 katılımcının %74’ü Bitcoin’i balon olarak görüyor. %10’u ise Bitcoin’in 2021’de daha iyi performans sergileyeceğini düşünüyor.

Bitcoin’in fiyatı, hem spekülatif bir çılgınlığın hem de daha yaygın bir kabulün ortasında geçen yılda neredeyse dokuz kat arttı. Tesla’nın kurucusu Elon Musk, bu yılın başlarında elektrikli otomobil üreticisinin ödeme için Bitcoin kabul edeceğini ve çok sayıda Wall Street bankasının kripto para birimleriyle ilgilenen müşteriler için hükümler hazırladığını söyledi.

Aynı zamanda, en büyük kripto borsası olan Coinbase, Nasdaq yönetim kurulunda doğrudan bir teklifle Çarşamba günü halka açıldı.

Firmanın 56 milyon doğrulanmış kullanıcısı var ve ilk çeyrek için 1.8 milyar dolarlık gelir bildirdi. Piyasa, değerlemenin $100 milyar’a kadar çıkmasını bekliyor.

Bank of America anketi, yatırımcıların endişelerinin değiştiğini gösterdi.

Bazı yatırımcılar ise bitcoin’i bir enflasyon koruması olarak görüyorlar, esasen fiyatlar yükselirken para depolamak için bir yer olarak görüyorlar.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!