Salı, Kasım 24, 2020

ARAŞTIRMA: COVID-19 yatırımcıları Bitcoin’e yönlendirdi!

Grayscale Investments tarafından yapılan bir ankete göre, COVID-19 küresel salgını yatırımcıların Bitcoin (BTC) için iştahını artırdı.

Kaynak: GreyScale Yatırım Şirketi

Şirket, araştırmasında, yatırım yapılabilir varlıklara 10.000 $ veya daha fazla bireysel yatırım yapan 25-64 yaş arası 1.000 ABD’li tüketiciye baktı. Araştırma, Haziran ve Temmuz 2020 arasında yapıldı. Son dört ayda Bitcoin’e yatırım yapan katılımcıların yüzde 63’ü salgının kararlarını etkilediğini açıkladı. Üstelik yüzde 39’u salgın nedeniyle Bitcoin’i daha çekici bulduklarını söyledi. Ankete katılanların yalnızca yüzde 13’ü, COVID-19 ile ilişkili olayların varlık sınıfını daha az çekici hale getirdiğini söyledi:

Katılımcılara göre Bitcoin, güvenli liman yatırımlarıyla bazı özellikleri paylaşıyor. Bitcoin’in nadirliği, doğrulanabilir yapısı, küresel pazarlarla ilişkili olmaması ve devlet kurumları tarafından kontrol edilmemesi, Bitcoin’i geleneksel güvenli liman yatırımlarına benzeyen özelliklerdir.

Araştırma sonuçlarına göre Bitcoin’e yatırım aracı olarak gösterilen ilgi eğitim seviyesi ile birlikte artıyor. Diploması olmayan katılımcıların yalnızca yüzde 17’si kripto para birimine ilgi gösterirken, Bitcoin sahiplerinin yüzde 29’unun diploması vardı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺48.62
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.14
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.27