Apple’ın Özel Etkinliği Yaklaşıyor | Hisseler Son 25 Gündür Yükselişte

apple iphone 12
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Merkezli teknoloji devi 20 Nisan’da özel bir etkinlik gerçekleştirecek. Yenilenen Apple TV ile birlikte iPad ve Ev teknoloji ürünleriyle ilgili bir tanıtım yapılması bekleniyor.

Etkinlik Apple Park’ta dijital ortamda yapılacak ve saat 20:00’de apple.com’da canlı yayınlanacak. Bazı kaynaklar Apple’ın hoparlör, Televizyon vb. ev elektroniği ürünleri için çalışmalar yaptığını söylüyor. 

Hisseler ise 25 gün içerisinde %10 değer kazandı. Son 25 gündür yükseliş içerisinde olan Apple hisseleri geçtiğimiz aylarda dalgalı yönde seyrediyordu.

25 Günlük Apple grafiği:

14 Nisan günü %1.79 değer kaybeden hisse,

3 aylık süreçte: %1.49 değer kaybı,

6 aylık süreçte: %10 değer artışı,

1 yıllık süreçte: %100 değer artışı kaydetti.

Fakat bu değer artışı da sizi yanıltmasın örnek: Geçen yıl 50.000TL’lik araba almak isteyen a kişişi araba almak yerine parasını Apple hisselerine yatırsaydı burdan hiçbir karı olmayacaktı. Çünkü araba fiyatı da Apple hisseleri gibi %100 veya ondan daha fazla artışa uğramıştı.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!