Analistlerden Bitcoin Yorumları

Bitcoin fiyatının düşüş yaşamasının ardından birçok analist fiyatı yorumlamaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC) 1
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 18 Nisan’dan bu yana toparlanmaya çalışıyor. Büyük düşüşün ardından ünlü analistlerin yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz…

$64.000’a kadar yükselen Bitcoin yaklaşık %25’lik bir düşüş yaşadı. Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,121.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor. Bu düşüşün nedenini anlattığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca uzmanlar, fiyattaki düşüşün nedeni olarak vadeli işlem piyasasının fazlasıyla şişmesini, küçük ve orta ölçekteki balinaların yüklü satışları gibi faktörler ileri sürülüyor.

Stok akışı (Stock to Flow, S2F) modelinin geliştiricisi PlanB gibi analistler, yaşanan gerilemeyi piyasada “rahatlama süreci” olarak değerlendiriyor.

İşte Bazı Analistlerden Bitcoin Yorumu

S2F Capital yönetici ortağı ve baş yatırım sorumlusu Micah Spruill, yaşanan satışların “süresi dolmak üzere olan yüklü miktardaki satım (call) opsiyonundan kaynaklandığını” düşünüyor. Bitcoin fiyatının 50.000 dolarlık kilit seviyenin altında kalması, bahsi geçen satış pozisyonundaki profesyonel trader’ların tercihi durumunda.

Dijital varlık yönetimi firması ExoAlpha’nın ortağı Élie Le Rest yaptığı değerlendirmede, kurumsal yatırımcıların 50.000 dolar altında birikim yapma taraftarı olduğunu söyledi.

Maliyeti düşürerek alım yapmak isteyen bir diğer yatırımcı ise Peter Brandt. Brandt $33.000’a Bitcoin alım emri verdiğini söylemişti.

Fiyatın daha da düşmesi durumunda Le Rest, 43.000 doları bir sonraki güçlü destek seviyesi olarak açıkladı. Bu seviyeye düşülmesi durumunda, altcoin piyasası için olumsuz bir tablonun oluşabileceğini, hatta Bitcoin hakimiyet oranının yüzde 60’ın üzerine çıkma potansiyeli taşıdığını aktardı.

Bitcoin fiyatındaki hızlı düşüşü yorumlayan Jarvis Labs kurucu ortağı Ben Lilly, sendeleyen teknedeki yolcuların dengelerini kaybetmelerine benzeterek “spontane senkronizasyon” yorumu yaptı.

“Bir tekne sendelediğinde, önce birkaç kişi dengesini kaybeder. Tekne daha çok yatar ve daha çok insan yalpalar. Ardından da tekne devrilir…”

Bitcoin fiyatının Ayı Piyasasına döndüğü veya Boğa Piyasasında devam edeceği yönünde kesin bir yorum yok. İlerleyen günlerde buna Bitcoin’in hareketleri karar verecek.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!