Pazar, Nisan 18, 2021

Analistler, Bitcoin paylaşmayanların daha büyük risk altında olabileceğini söylüyor

Bloomberg analistlerine göre, Bitcoin portföylerinde altının yerini alma süreci hızlanıyor. Bloomberg’in yakın tarihli bir piyasa raporu, Bitcoin’in altını gereksiz hale getirip getirmediği sorusunu araştırdı. Aynı duruma göre Bitcoin, aksini belirten diğer varlık sınıflarına kıyasla düşen oynaklığıyla meşruiyet kazanıyor. Aslında, yukarıda belirtilen rapor, Bitcoin paylaştırmayanların daha büyük risk altında olabileceğini gözlemlemeye devam etti.

Altın çıkışları ile birlikte Bitcoin girişleri de hızlanıyor, bu da BTC’nin ana piyasadaki artan varlığını vurgulayan bir şey.

Analistler, “Eğilimi tersine çevirmek için yetersiz bir neden görüyoruz” dedi ve Bitcoin v.Altın fiyat oranının 2017’den bu yana tutulan 10x direncini aştıktan sonra 100x’e doğru bir yolda olduğunu belirlediklerini de sözlerine ekledi.

Buraya ekli grafik ayrıca, altın borsada işlem gören fon varlıklarının, Kasım ayında zirve yaptıktan sonra, GBTC’nin piyasa değerinin dışbükey şekline göre yan yana gelen bir gelişme olan Temmuz’dan bu yana en düşük seviyelerine düştüğünü ortaya koydu.

“2021’de, sadece ihtiyatlı çeşitlendirmeye odaklanan eski muhafız altın tahsisatlarının sürecini durduracak çok az şey görüyoruz.”

Aksine, bunun halihazırda gerçekleşmekte olabileceği iddia edilebilir. Kısa bir süre önce, önde gelen altın savunucusu Jeffrey Gundlach, Bitcoin’in birkaç ay boyunca her ikisinde de “tarafsız” kaldıktan sonra altından daha iyi bir teşvik unsuru olabileceğini söyledi.

Bugün analistler, bu “dijital altının” sarı metalin yerini, ilerleyen teknoloji ile değiştirdiğine ve fosil yakıtlara olan talebi azalttığına inanıyor. Bitcoin’in nitelikleri aynı zamanda onu küresel bir dijital rezerv varlığının statüsüne doğru itiyor, bu onu 8000 artı piyasadaki diğer kripto varlıklardan ayıran bir şey, eklediler.

“Hiç kimsenin sorumluluğu veya projesi olmayan bir Bitcoin eşdeğeri olması pek olası değil.”

Bloomberg’in Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanına bakış açısı, popüler kripto savunucuları tarafından paylaşılana ürkütücü bir şekilde benziyor. Örneğin Kraken’in Jesse Powell’ı, yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin’in önümüzdeki on yılda 1 milyon dolara tırmanma potansiyeline sahip olduğunu iddia etti.

“Gerçek inananlar size onun aya, Mars’a kadar gideceğini ve sonunda dünyanın para birimi olacağını söyleyecekler” diye ekledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21