Pazar, Şubat 28, 2021

Analist Lyn Alden, Ethereum’un Hala ‘Bitmemiş Bir Proje’ Olduğunu Söyledi

Bir Bitcoin (BTC) stratejisti ve yatırımcısı, “bitmemiş bir proje” olduğunu düşünerek Ethereum protokolüne şüpheyle yaklaşıyor. BTC yatırım uygulaması Swan Bitcoin için ortalama maliyeti danışmanı olan Lyn Alden, ağın “sadece spekülasyon dışında” somut bir modelden yoksun olduğuna inanıyor.

Alden, Bitcoin’in Modüler Tasarımını Mühendislik Perspektifinden Tercih Ediyor

Alden, kişisel web sitesinde yer alan bir blog gönderisinde, Ethereum protokolünün “altcoinlerin ticareti, likidite sağlanması ve oyunlaştırılması etrafında dönen oldukça döngüsel bir kullanım durumu ile temel katmanda” tamamlanmamış bir ürün olduğuna işaret etti.

Ethereum (ETH) ekosistemini derinlemesine analiz etmeden önce, her görüşün bir yatırımcının bakış açısından sağlandığını açıkladı.

Lyn Alden, Bitcoin’in modüler tasarımını mühendislik perspektifinden Ethereum’a tercih ediyor. Nedenlerini sundu:

Taban katmanı basit ve sağlamdır ve neredeyse kurşun geçirmez olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu katmanın en üstünde, ekosistem inovasyon yapabilir ve bazılarının tercih ettiği kadar hızlı hareket etmeyebilirken, piyasanın istediği yönde hareket eder. Mevcut finansal sistem de bu şekilde işliyor; orada temel yerleşim katmanları ve ardından bu temel katmanların üzerine daha hızlı ödeme katmanları oluşturulur.

Ethereum Hala ‘Deneysel’ Bir Proje

Öte yandan Bitcoin yatırımcısı, Ethereum 2.0 tasarım özelliklerinin çoğunun “akıllıca olduğunu ve bunun üzerine çok fazla düşünce konulduğu açık” diyor. Bununla birlikte, “talebin ne olacağı, ne kadar iyi işleyeceği ve kendini ne kadar güvenli bir şekilde koruyacağı” konusunda hala çok fazla spekülasyon olduğuna inanıyor.

Alden ekledi:

Ağın işlevselliğini tehdit eden mevcut sınırlamaları ele almak amacıyla, protokolle ilgili yaşamının ilk 5 yılında fiyat açısından başarılı olmasını sağlayan birçok şeyi değiştiriyorlar.

Ayrıca, yatırımcıların Ethereum’un hala alfa gelişiminde olduğunun farkında olması gerektiğini açıkladı. Alden, Ethereum 2.0’ın beş yıl içinde kullanılabileceğini tahmin ediyor. O zamana kadar Ethereum “deneysel” kabul edilmelidir şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,442.93dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98