Çarşamba, Ocak 27, 2021

Analist, Bitcoin Fiyatının Hala 20.000 Doların Altına Düşebileceğini Uyardı

Bitcoin, Perşembe günü 22.000 $ ‘ın üzerindeki dramatik kırılma hareketinin ardından, Keşfedilmemiş bölgelere yolculuk yaptı. Ve şimdi, Amiral gemisi kripto para biriminin bir sonraki trendin neresi olacağı konusunda hiçbir fikri yok.

Yatırımcıların kısa vadeli destek ve direnç seviyelerini tahmin etmek için tarihsel referansları yok. Bununla birlikte, Birçoğu, Destekleyici temel göstergelerin ardından Bitcoin için uzun süren mitingler öngördü. Bunlar, Kripto para piyasasına sürekli genişleyen kurumsal sermaye girişlerini ve 2021 için düşüş eğilimi gösteren ABD doları görünümünün yol açtığı bir perakende coşkusunu içeriyor.

Bu arada, Yükseliş çılgınlığının ortasında, Potansiyel düşüş düzeltmeleri hakkında birkaç uyarı var.

RSI Faktörü

Bitcoin’in 20.000 $ ‘ın üzerindeki fiyat rallisi, Bazı teknik gösterge okumalarına göre onu aşırı satın alınan bir varlık haline getirmişti (Göreceli Güç Göstergesini okuyun). Bu, Yalnızca kısa vadeli risk iştahına sahip tüccarların karlarını çekmeye başlamasıyla gelebilecek belirli bir dereceye kadar duygusal nötralizasyon gerektirir.

Bitcoin, kripto para birimi, BTCUSD, BTCUSDT

Bitcoin RSI henüz zirvede değil ve fiyatın büyümesi için daha fazla alan bırakıyor. Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Bir analist Perşembe sabahı yayınlanan notunda aynı anlatıyı paylaştı. BTC / USD’nin yükseliş trendini 23.000-24.000 $ ‘a kadar uzatabileceğini söyledi. Ancak daha sonra parite, 19.000 $ ‘a kadar düşmesine neden olabilecek bir hareketle kabaca yüzde 20 oranında düzeltebilir Alıntılar:

“BTCUSD, haftalık RSI değeri 87-90 ile öne çıkıyor. Haftalık RSI 88.5’e karşılık gelen fiyat 23.000 $. 53 RSI önemli destek veriyor. Fiyat eşdeğeri 13,6 bin dolar ve haftada 500 dolar artıyor. “

Bir arıza hamlesi için çağrılar başka fraksiyonlardan da geliyor. Bağımsız piyasa analisti Jonny Moe, Perşembe gününün erken saatlerinde yaptığı tweet’te, Bitcoin’in kısa vadeli grafiklerinde oluşan potansiyel bir aşağı dönüş paterni hakkında uyarıda bulundu. “Yükselen Takoz” başlıklı yükselen kanal, Tipik olarak bir varlığın uzun süreli bir dalgalanmanın ardından düşüş eğilimini kırmasını ister.

Bitcoin, kripto para birimi, BTCUSD, BTCUSDT

Bitcoin, 5 dakikalık bir grafikte Yükselen Kama modelini oluşturur. Kaynak: TradingView.com’da BTCUSDT

Bay Moe, Düşüş grafiğini tweetlerken “Ayıların son duruşu” yorumunu yaptı.

Bitcoin Büyüme Potansiyeli

Uzun vadeli grafiklerde de Bitcoin, Yükselen Kanal aralığının üst trend çizgisini test ettikten sonra tersine dönme işaretleri gösteriyor. Tüccarlar, 19.000 $ civarında bir önceki desteğe yönelik kısa vadeli bir hedefle zirveyi kısaltmaya çalışabilir, Ardından 18.700-18.800 $ aralığında yer alan düşük trend çizgisine yönelik geniş bir duyarlılık izleyebilir.

Ancak, Federal Rezerv’in Hazine tahvillerini aynı hızda satın alma ve faiz oranlarını sıfıra yakın tutma taahhüdünün önderlik ettiği makroekonomik yapı göz önüne alındığında, bu, Yatırımcıların uzun vadeli yükseliş görünümleri için bir sonraki Bitcoin düşüşünü satın almaları anlamına gelebilir. Bu, Kripto para biriminin Kanalın üst trend çizgisine doğru toparlanması anlamına gelir.

Direnç çizgisi daha sonra 24.500-25.000 $ alanının yakınında bir yerde oturuyor olacaktı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,287.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34