Pazartesi, Kasım 30, 2020

Amerikan kripto para şirketi tüm YFI’nin% 1,6’sını satın alıyor

ABD merkezli kripto para birimi fonu Polychain Capital artık tek başına popüler DeFi protokolü Yearn Finance (YFI) arzının yüzde 1’inden fazlasını elinde tutuyor.

Şirket dün Yearn Finance’in yönetim tokeni YFI’den 141 birim satın aldı. Polychain Capital, kripto araştırma ve veri firması Messari’den Mason Nystrom’a göre geçen hafta 329 YFI aldı. Böylece şirketin elindeki toplam miktar 470’e çıktı. Bu, toplam arzın yüzde 1,6’sı ve 8,5 milyon dolar değerinde.

Yearn Finance birkaç ay önce çıktı ve proje kısa sürede büyük bir üne kavuştu. Projenin yaratıcısı Andre Cronje de dahil olmak üzere girişim sermayesi firmalarına ve yatırımcılara YFI belirteçleri için ön satış yapılmadı.

Öte yandan YFI’nin fiyat yolculuğu da çok dikkat çekiciydi. Temmuz ayında yaklaşık 30 dolardan yükselmeye başlayan token, Eylül ortasında 44.000 dolara yaklaştı. Bu seviyeler uzun sürmedi. Son birkaç günde 7000 dolara düşen YFI, zirveden sonra yüzde 80’in üzerinde derin bir düşüş yaşadı.

Son olarak birkaç hafta önce Singapur merkezli Three Arrows Capital’in de 133 YFI satın aldığı belirlendi.

Yearn Finance (YFI) fiyatı an itibariyle$ 24,836.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09