Çarşamba, Kasım 25, 2020

Amerikalı milyarder: Bitcoin’de kaçırdığım bir şey olabilir

Hedge fonu devi Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, önde gelen kripto para birimi neredeyse üç yıl içinde ilk kez 17.000 doları aştığı için Bitcoin hakkında gözden kaçırdığı bir şey olabileceğini söyledi.

Milyarder, kişisel Twitter hesabına bir dizi tweet atarak, “Bir varlık deposu olarak pek iyi değil çünkü fiyat dalgalanmaları yüksek ve satın almam gerekenlerin fiyatları ile çok az ilişkili. Bu nedenle [Bitcoin] satın alma gücümü korumaz. “ifadeleri kullandı.

Dalio daha sonra devletlerin Bitcoin’i yasaklayabileceğine dikkat çekti ve şu yorumu yaptı:

“Rekabet edecek kadar başarılı olursa ve eyaletler tarafından kontrol edilen para birimleri için yeterince tehdit oluşturuyorsa, eyaletler onu yasaklayacak ve kullanımını çok tehlikeli hale getirecek.”

Dev riskten korunma fonunun patronu geçenlerde şunları yazdı: “Merkez bankalarının, büyük kurumsal yatırımcıların, işletmelerin veya çok uluslu şirketlerin bunu kullandığını hayal edemiyorum. Bu konularda yanılıyorsam, düzeltilmeyi çok isterim. Teşekkür ederim.”

Net değeri 19 milyar dolar olan Dalio, Bitcoin‘in bir değer deposu ve değişim aracı olmakta başarısız olduğunu sık sık vurguladı. Bitcoin’in bugün bir kez daha değer deposu olamayacağını belirten Dalio, bu fikri sorgulamaya başlayacak gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,987.11dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30