Amerika Kripto Para Birimleri İle İlgili Sert Düzenlemelere Hazırlanıyor!

Amerika kripto para
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Kripto Para – Beyaz Saray’ın 2021 bütçe önerisinde kripto paralar terörizm finansmanı ve kara para aklama ile ilişkilendirildi.

Amerika Kripto Para Birimleri İle İlgili Sert Düzenlemelere Hazırlanıyor!

Daha önce Amerika Başkanı Donald Trump, 2019 Temmuz’unda Bitcoin’in bir fanı olmadığını belirtmişti. Bunun ardından Amerikalılar yeni teknolojilere karşı hükümetin ne zaman kısıtlamalar getireceğini merakla bekliyor. Beyaz Saray’ın yeni yayınlanan 2021 bütçe önerisinde, ABD Gizli Servisinin kriptoyla ilgili suçları araştırmak için kripto paraların Hazine’nin altında değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Dolayısıyla Amerikalıların beklediği baskı bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Amerika Kripto Para Birimleri Ve Beyaz Saray

Amerika Kripto Para
Amerika Kripto Para ve Beyaz Saray

106 sayfalık belgede, “kripto para birimi” kelimesi sadece iki kez kullanıldı ve  her iki durumda da doğrudan terörizm finansmanı, kara para aklama ve diğer suçlara bağlandı. Bununla beraber Beyaz Saray’ın kripto paralara yönelik agresif duruşu, piyasa katılımcılarına sürpriz olmadı. Çünkü Başkan Trump bundan yaklaşık altı ayn önce zaten bunun özeti sayılabilecek bir açıklama yapmıştı.

Ayrıca Trump’ın hemen ardından ABD Hazine Sekreteri Steve Mnuchin de kripto para birimlerinin bir güvenlik sorunu halini alabileceğini ifade etmişti. Bunlara bakıldığı zaman Beyaz Saray’ın kripto paralar karşı tutumunun uzun bir süre daha değişmeyeceği ifade edilebilir.

Gizli Servisin Kriptolara Müdahalesi

Kripto para birimi kullanarak işlenen suçları soruşturmaktan kimin sorumlu olacağı konusunda, bütçe önerisi “Ulusu, yarının tehditleriyle yüzleşmeye hazırlamak” için Gizli Servisi, Hazinenin altına taşımayı öneriyor.

Bununla beraber her ne kadar ülkenin başındaki isimler kriptolarla ilgili sert tavırlar sergileseler de bu görüşlerin Amerika’daki kripto piyasasını nasıl etkileyeceği henüz net değil.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!