Amansız Tether Üretimi ve Bitcoin Fiyatı Arasında İlişki Var mı?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin (BTC) son 10 yıldan beri giderek daha fazla kabul görüyor. Son yıllarda, Tether gibi stabilcoinler aracılığıyla Bitcoin’e olan kolay erişim, Tether basımı ile BTC fiyat eylemi arasında bir ilişki olup olmadığı her gün parlıyor.

Waresh Business School Finans Profesörü Ganesh Viswanath-Natraj, piyasada, Tether ihracı ile Bitcoin fiyatı arasında ve Tether gibi kararlı kripto paraların basılması ile kripto pazarındaki Bitcoin fiyatı arasında ortak bir bağlantı olabileceği görüşünü ele aldı. İstatistiksel olarak anlamlı bir ilişki olmadığını belirtti.

“Tether üretimi ile Bitcoin fiyatları arasında bir ilişki yok. Yani istatistiksel olarak anlamlı bir ilişki yok. Buradaki tüm kanıtlarımız görüşümüzü doğrulamaktadır. ”

“Stabil kripto para birimi, piyasaları şişirmez” başlıklı araştırma makalesine vurgu yapan Natraj, ihraç davranışının ancak merkezi olmayan bir döviz kuru sisteminde sürdürülerek ve dijital varlık ekonomisinde güvenli bir sığınak olarak görülebileceğini belirtti.

Önceki haberimizden de bildiğiniz gibi yakın geçmişte, Tether’ın ihracatı artmaya devam ediyor, ancak Bitcoin fiyatının çoğunlukla yana doğru hareket ettiği durumlar olmasına karşın bir önceki haberimizde de bahsi geçtiği gibi ani fiyat fırlamaları veya düşüşlerinde de Tether basım tarihi önemli bir rastlantı olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, son birkaç ay dikkate alındığında, toplanan piyasa verileri, Tether’ın piyasa değerindeki artışın, artan Bitcoin fiyatları ile nasıl senkronize olduğunu açıkça gösteriyor ve Tether’in aracı para birimi işlevi burada kolayca görüntülenebilir.

Risk zamanlarında, bazı yatırımcılar daha iyi ve güvenilir bir değer deposuna geçmeyi tercih ederler. Tether ve diğer stabil kripto paralara şu anki ilgi, minimum aracı maliyetlerle, bu işlevi yerine getirme yeteneklerinden kaynaklanmaktadır.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster