Cuma, Aralık 4, 2020

Altın Yorumları / Yapı Kredi – 27.10.2020

Global piyasalarda rekor hızla artan koronavirüs vaka sayıları ve ABD’deki yeni teşvik paketine ilişkin belirsizlikle risk iştahında düşüş hakim. Haber akışı ons altın fiyatlaması üzerinde de etkili oluyor. ABD’de teşvik paketinine ilişkin belirsizliğin sürmesi, Dolar’a olan talebi desteklerken, artan koronavirüs vaka sayılarının neden olduğu endişeler, ülkelerde genişletilen önemler ise ons altında aşağı yönlü hareketleri sınırlıyor. Dolar Endeksi bu sabah 92,90 seviyelerinde.

Orta-uzun vadede küresel piyasa şartlarının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Ons altın bu sabah 1.909.-USD seviyelerinde işlem görüyor. Ons altında 1.900 ve 1.1875 destek; 1,918 ve 1,926 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺41.64
THYAO.IS₺12.24
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.47
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.72