Pazartesi, Mart 1, 2021

Altın Yorumları / Yapı Kredi – 25.01.2021

Yeni ABD yönetiminin daha fazla parasal destek sağlayacağı sinyali veriyor. Merkez bankaları tarafında ise gevşek para politikasına devam edecekleri ifade ediyorlar(ECB kararı, Powell’ın açıklamaları). Global risk iştahının varlığını koruması Usd talebini azaltıyor.

Tahvil faizleri ise güvercin mesajlarla biraz gevşedi. Lakin, gıda ve emtia fiyatlarındaki artış küresel çapta enflasyon artış ihtimalini masada tutuyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi 1,10% civarında bulunuyor. Ağustos ayından gelen düşüş hattının (1.883 Usd) üzerindeki seyir korunamadı. Kısa vadede altın üzerinde baskı sürebilir. Altınla ilgili genel beklentimiz ise olumlu.

Bu sabah 1.854 Usd seviyelerinde işlem görüyor. 1.847 ve 1.836 Usd destek; 1.863 ve 1.874 Usd direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir. Yatay seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98