Salı, Nisan 20, 2021

Altın Yorumları / Yapı Kredi – 24.02.2021

Enflasyon endişeleri ABD tahvil faizlerini yukarı çekerken Dolar Endeksi zayıf seyir izliyor. Zira FED, sıkılaşma sinyali vermiyor. FED- Powell dün yaptığı sunumda yeni bir şey söylemedi. Enflasyonun hedefinden uzak olduğunu, gevşek para politikasının süreceğini ifade etti. Powell’ın açıklaması ile ABD tahvil faizleri biraz aşağı geldi. Altın, son dönemdeki satış baskısını dengeleme-yükselme çabası sergiliyor.

Ağustos ayından gelen düşüş hattının (1.850 Usd) altındaki seyir sürüyor. Bu hafta bu hatta yaklaşma eğilimi içinde olabilir. Kısa vadeli görünüm zayıf olmakla birlikte altınla ilgili genel beklentimizde olumlu olmayı sürdürüyoruz.

Bu sabah 1.810 Usd seviyelerinde işlem görüyor. 1.802 ve 1.794 Usd destek; 1.821 ve 1.830 Usd direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı yukarı seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺25.10
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.96