Cuma, Şubat 26, 2021

Altın Yorumları / Yapı Kredi – 19.02.2021

Güçlü makro veriler enflasyon endişesini artırıp, piyasa iştahını sınırlıyor. ABD makro verileri ABD piyasaları öncülüğünde global piyasalar risk iştahından uzaklaşıyor. ABD tahvil faizi ve ABD para birimi güçlü seyir izliyor. Enflasyon endişelerini FED’in söylemi biraz azaltsa da endişeler sürüyor. ABD tahvil faizleri son haftalarda hızla yukarı geldiler ve mevcut seviyelerini koruyorlar. ABD para birimi de bu yükselişe eşlik ediyor. Altın, Usd ve tahvil faizi kıskacında baskılanıyor.

Ağustos ayından gelen düşüş hattının (1.855 Usd) altındaki seyir sürüyor. Bir yandan da son dönemdeki sıkışma aşağı yönde geride bırakıldı. Altın kısa vadede baskı görebilir. Altınla ilgili genel beklentimizde olumlu olmayı sürdürüyoruz.

Bu sabah 1.770 Usd seviyelerinde işlem görüyor. 1.764 ve 1.753 Usd destek; 1.781 ve 1.790 Usd direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı zayıf seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98