Salı, Kasım 24, 2020

Altın Yorumları / Yapı Kredi – 18.11.2020

ABD’de Demokrat aday Biden’ın başkan seçilmesi sonrası, seçim öncesi ertelenen yeni teşvik paketi piyasalara yön veren diğer önemli gündem maddesi olarak öne çıkıyor. Ancak Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi ile Senato Çoğunluk Lideri McConnell arasında müzakereler henüz başlamış değil. Dolar Endeksi 92,35 seviyelerinde. Haber akışına bağlı volatilitenin kısa vadede altın fiyatlaması üzerinde baskı yaratmaya devam etmesini bekliyoruz.

Uzun vadede ise küresel piyasa şartlarının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Aşı haberleri ile sert değer kaybı görülen ons altında artan vaka sayılarının neden olduğu endişelerle toparlanma çabaları sürüyor fakat global risk iştahının yüksek seyretmesi bu toparlanmayı sınırlıyor.

Bu sabah 1.880.-USD seviyelerinde işlem gören Ons altında 1.1875 ve 1.860 destek; 1,895 ve 1.905 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.92
THYAO.IS₺11.74
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.12
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.16