Salı, Ocak 26, 2021

Altın Yorumları / Yapı Kredi – 14.01.2021

ABD’de dün açıklanan Aralık ayı TÜFE verisi 0,4% ile beklentiler dahilinde geldi. ‘Enflasyon artacak’ tartışması biraz dindi. Ancak tartışmanın diğer unsurları (aşılamanın ekonomik aktiviteyi hızlandıracağı, gıda ve emtia fiyatlarındaki artış…) hala geçerliliklerini koruyor. FED Bej Kitap, ABD ekonomisinde toparlanmanın sürdüğüne, aşının ise iyimser beklentileri güçlendirdiğine işaret etti.

Vaka sayılarındaki artışın ise iyimser beklentileri biraz gölgelediği belirtiliyor. Cuma günü ons altın değer kaybı yaşadıktan sonra yeni haftada kayıplarını geri koyma çabasını sürdürüyor. Usd’nin değerlenmesi ve ABD tahvil faizlerinin yükseliş ise satış baskısının gerekçesi konumunda. Ağustos
ayından gelen düşüş hattının(1.897 Usd) üzerindeki seyir korunamadı. Kısa vadede baskı söz konusu olabilir. Altınla ilgili genel beklentimiz ise olumlu.

Bu sabah 1.840 Usd seviyelerinde işlem görüyor. 1.828 ve 1.817 Usd destek; 1.948 ve 1.855 Usd direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir. Yatay seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.54
THYAO.IS₺12.57
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.64
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.16