Cuma, Kasım 27, 2020

Altın Yorumları / Yapı Kredi – 13.11.2020

Global piyasalarda ABD’de Demokrat aday Biden’ın başkan seçilmesi sonrası, seçim öncesi ertelenen yeni teşvik paketi piyasalara yön veren önemli gündem maddesi olarak öne çıkarken, son çıkan haberlere göre Trump Yönetimi, Kongre’deki Demokratlar ile sürdürdüğü Kovid19 yardım paketi müzakerelerinden geri çekiliyor. ABD, Asya ve Avrupa borsalarında artan vaka sayılarının da etkisi ile risk iştahında düşüş görüldü. Dolar Endeksi 92,95 seviyelerinde.

Haber akışına bağlı volatilitenin kısa vadede altın fiyatlaması üzerinde de belirleyici olmasını bekliyoruz. Orta-uzun vadede ise küresel piyasa şartlarının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Global piyasalarda hızla artan Kovid-19 vaka sayıları ön planda olmaya devam ederken Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısının etkinlik oranının %90’ın üzerinde olduğu açıklaması hafta içinde piyasalarda olumlu havaya sebep olmuştu. Aşı haberleri ile sert değer kaybı görülen ons altında toparlanma çabaları sürüyor.

Bu sabah 1.880.-USD seviyelerinde işlem gören Ons altında 1.850 ve 1.1820 destek; 1,900 ve 1.930 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09