Salı, Ocak 26, 2021

Altın Yorumları / Yapı Kredi – 10.12.2020

Global risk iştahı güvenli liman talebini azaltıcı etki yapıyor. Dolayısı ile son dönemde alton talebi zayıf kaldı. Son birkaç gündür ise risk iştahı momentum kaybediyor. Güvenli liman talebi artabilir. Altını yukarıya taşıyan tek unsur salgın endişeleri değil. Bu sebeple Ons altında haber akışına bağlı volatilitenin kısa vadede baskı yaratmaya devam edebileceğini ancak toparlanma çabasının devam etmesini bekliyoruz.

Uzun vadede küresel piyasa şartlarının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Ons altın bu sabah 1.840 Usd seviyelerinde işlem görüyor. 1.835 ve 1.825 destek; 1.850 ve 1.860 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı yukarı seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.58
THYAO.IS₺12.63
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.48
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.34