Çarşamba, Kasım 25, 2020

Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – 9.11.2020

Cuma günkü bültenimizde ons altında kısa vadede 1900 seviyesi altında bir hareket görmeyi beklemediğimizi belirtmiş, 1950 seviyesi üzerinde tutunulması durumunda ise yükseliş hareketinin 2000 seviyesine doğru devam edebileceğini ifade etmiştik. Cuma günü 1960 seviyesini test etmesinin ardından günü 1952 seviyesinden tamamlayan ons altın, 1950 seviyesini yukarı yönlü kırmayı başardı. Bununla birlikte yeni haftaya güçlü bir başlangıç yapan altın fiyatları Asya seansında 1965 seviyesi üzerini test etti. Altın fiyatlarındaki yükselişte, ABD’de başkanlık seçimlerini Demokrat aday Joe Biden’ın kazanması ile birlikte 92,15 seviyesi altına kadar gerileyen dolar endeksi etkili oldu.

Ons altın bu sabah saatlerinde 1962 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi, geçtiğimiz hafta itibariyle kısa vadeli düşüş kanalını aşağı yönlü kıran ve Cuma günü itibariyle de günlük kapanış bazında 1950 seviyesi üzerinde tutunmayı başaran ons altında yükseliş eğiliminin sürdüğünü görmekteyiz. Teknik göstergelerin ve oluşan fiyat formasyonlarının ürettikleri sinyaller doğrultusunda ons altındaki yükselişin önümüzdeki dönemde 2000 seviyesine doğru devam edebileceğine ilişkin beklentimizi korumaktayız.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya’dan gelecek olan Eylül Ayı Cari İşlemler Dengesi ve Ticaret Dengesi verileri açıklanacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30