Salı, Nisan 20, 2021

Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – 25.02.2021

Dün sabahki bültenimizde teknik görünümü incelediğimizde ons altında hafta başından bu yana etkili olan yükseliş eğiliminin güç kaybetmeye başladığını gördüğümüz belirtmiş ve yükseliş eğiliminin durulabileceğini ifade etmiştik. ABD 10 yıllık tahvil faizindeki yükseliş eğiliminin hız kesmeden devam etmesi, altın fiyatlarındaki kazançların korunmasına engel oldu.

Dün %1,40 seviyesini aşan ABD 10 yıllık tahvil faizi %1,4350 seviyesine kadar yükselerek son bir yılın en yüksek seviyesine çıktı. ABD 10 yıllıklarında etkili olan yükseliş hareketi ile birlikte dün yeniden 1800 seviyesi altına altında gerileyen ve 1783,81 seviyesine inen altının ons fiyatı, günü 1802,63 seviyesinden düşüşle tamamladı.

Altının ons fiyatı bu sabah saatlerinde 1798 seviyesinden işlem görüyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi %1,40 seviyesinde seyrederken, dolar endeksinin ise 90,02 seviyesinden işlem gördüğü takip ediliyor. Teknik görünümü incelediğimizde göstergelerin ons altının kısa vadede 1820 direnci altında hareket edebileceğinin sinyalini verdiğini görüyoruz. Teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda ons altının kısa vadede 1780 – 1820 bandında hareket edebileceği görüşündeyiz.

Bugün yurt dışında Almanya Mart Ayı GfK Tüketici Güven Endeksi, Euro Bölgesi Şubat Ayı Tüketici Güven Endeksi (Öncü), ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları, ABD Ocak Ayı Öncü Dayanıklı Mal Siparişleri verileri, ABD 4Ç20 GSYİH Büyüme Oranı & Tüketici Harcamaları & Çekirdek PCE verileri (İkinci Okuma), ABD Ocak Ayı Aylık Bekleyen Konut Satışları, ABD Şubat Ayı Kansas Fed İmalat Endeksi ve bölgesel Fed Başkanları’nın konuşmaları takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺25.10
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.96