Cuma, Şubat 26, 2021

Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – 22.02.2021

Ons altın fiyatları son 6 günlük düşüşünün ardından Cuma günü kayıplarının bir kısmını telafi etti. Haftanın son işlem gününde yönünü yukarı çeviren ve 1791,63 seviyesine kadar yükselen ons altın, günü 1783,19 seviyesinden yükselişle tamamladı.

Altının ons fiyatı bu sabah saatlerinde 1788,29 seviyesinden işlem görüyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi ise bugün Asya seansında %1,39 seviyesine yükselerek son bir yılın en yüksek seviyesine çıktı. Dolar endeksinin ise 90,32 seviyesinde işlem gördüğü takip ediliyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği üzere ons altın fiyatları bugün Asya seansında kısa vadeli düşüş kanalını yukarı yönlü kırmış bulunuyor. Bu kırılma hareketi bize altın fiyatlarını kısa vadede yükseliş çabası içerisinde olabileceğinin ve son dönedeki kayıplarının bir kısmını telafi edebileceğinin sinyalini veriyor.

Teknik göstergeler altının ons fiyatının kısa vadede 1775 seviyesi üzerinde işlem görebileceğinin ve 1775 – 1815 seviyeleri arasında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya Şubat Ayı IFO İş Güveni Endeksi, ABD Ocak Ayı Chicago Fed İmalat Endeksi, ABD Ocak Ayı Conference Board Öncü Gösterge verisi ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın Konuşması izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98