Salı, Kasım 24, 2020

Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – 18.11.2020

Son dönemde hem Pfizer ve BioNtech hem de Moderna’nın koronavirüs aşısına ilişkin başarılı test denemeleri duyurması ile birlikte piyasalardaki risk iştahı yüksek seyretmeye devam ederken, ons altındaki 1850 – 1900 bant hareketinin sürdüğünü takip ediyoruz. Dün gün içerisinde 1875 – 1895 seviyeleri arasında seyreden ons altın fiyatları, dalgalı bir seyrin ardından günü düşüşle tamamladı.

Ons altın bu sabah saatlerinde 1880 seviyesinden işlem görüyor. Teknik görünüme baktığımızda, altın fiyatlarının 1850 seviyesinden bir taban oluşumu gerçekleştirme çabası içerisinde olduğunu takip ediyoruz. Kısa vadede 1850 – 1900 bant hareketinin sürmesini beklemekle birlikte, yukarı yönlü hareketlerin hız kazanması çıkması açısından 1900 seviyesinin aşılıp aşılamayacağını da yakından takip edeceğiz. Aşağı yönlü hareketlerde 1850 seviyesinin güçlü bir destek olduğunu görmekteyiz.

Bugün yurt dışı piyasalarda İngiltere ve Euro Bölgesi’nden gelecek olan Ekim ayı TÜFE verileri, ABD Ekim Ayı Yapı Ruhsatları ve ABD Ekim Ayı Konut Başlangıçları verileri açıklanacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺45.90
THYAO.IS₺11.92
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.25
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.27