Pazartesi, Nisan 19, 2021

Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – 18.09.2020

Dün 1930 – 1960 bandında hareket eden ons altın günü düşüşle tamamladı. Fed kararının ardından 93,50 seviyesi üzerini test eden dolar endeksi dün kazançlarını silerek yeniden 93 seviyesi altına inse de, ons altındaki düşüş eğilimi devam etti. 50 günlük hareketli ortalamasına kadar gerileyen ons altında, 1940 – 1945 bandını yakından izlemeye devam ediyoruz. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi, yükseliş trendinde hareket etmekte olan ons altın fiyatlarının trend sınırındaki hareketi devam ediyor. Dün 50 günlük hareketli ortalamasına kadar gerilemesinin ardından bu ortalamadan destek bularak yeniden 1940 üzerine çıkmayı başaran ons altının, Mart ayından bu yana sürdürmekte olduğu yükseliş trendinin sınırında tutunup tutunamayacağı yakından takip edilecek.

Fiyatların trend sınırına denk gelen 1940 – 1945 bandı üzerinde tutunması (günlük kapanışların bu bant seviyelerinin üzerinde gerçekleşmesi) durumunda mevcut seviyelerin önümüzdeki döneme ilişkin alım fırsatı vermesi ve fiyatların yeniden 2000 seviyesi üzerini hedef alması beklenebilir. Kısa vadeli teknik göstergeler ons altının bugün içerisinde 1940 – 1980 seviyeleri arasında hareket edebileceğine işaret ediyor.

Bugün yurt dışı piyasalarda İngiltere Ağustos Ayı Perakende Satışlar, ABD Eylül Ayı Michigan Tüketici Güven Endeksi (Öncü) ve ABD Ağustos Ayı Conference Board Öncü Gösterge verileri izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺24.60
THYAO.IS₺11.65
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.18
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺15.21