Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – 13.07.2020

altın yorumları

Cuma günü risk iştahında görülen iyileşmenin güvenli liman talebini azaltması ile birlikte oluşan aşağı yönlü baskı ve dolar endeksindeki gerilemenin yarattığı yükseliş eğilimi çerçevesinde 1794 – 1810 seviyeleri arasında dalgalanan ons altın, düşüşünü ikinci güne taşıdı. Ons altın, dolar endeksindeki ve risk iştahındaki dalgalanmanın etkisi ile son iki günü düşüşle tamamlasa da, genel görünüm itibarıyla kazanımlarını koruyor.

Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1806 seviyesinden işlem görüyor. Alternatif getirilerdeki düşüş, tahvil faizlerindeki zayıf seyrin korunması ve koronavirüs vaka sayısındaki artışın güvenli liman alımlarını desteklemesi ile birlikte ons altındaki genel yükseliş eğiliminin sürdüğünü görüyoruz. Çarşamba günü 1800 seviyesi üzerine yükselmesinin ardından bu seviye üzerinde tutunmayı başarmış görünüyor. Bu noktada altın fiyatlarının 1800 üzerinde tutunmaya devam etmesi durumunda mevcut yükseliş eğiliminin ilk etapta 1825$ – 1850$ bandını hedef alabileceği görüşündeyiz.

Bugün yurt dışı piyasalarda önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Altın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.